David Bowie - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
David Bowie
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Veľká Británia

Biografia:

David Robert Jones, svetu známy ako David Bowie nahral svoj prvý album, ktorý vyšiel pod názvom The Word of David Bowie. V roku 1970 vyšiel druhý album The Man Who Sold The World, sa niesla v „orwellovskej“ tematike.
Mediálne známym sa stal až po vydaní albumu The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Celý album bol venovaný jedinej osobe – rockovej hviezde Ziggymu.
S albumom Diamond Dogs sa opäť vrátil k neradostným orwellovským myšlienkam. V nasledujúcom období sa Bowie nebránil žiadnemu hudobnému štýlu, čo sa objavilo na albume Young Americans, ktorý bol nasiaknutý soulom a R&B. Pilotným singlom sa stala skladba Fame, ktorá sa dostala až na vrchol americkej hitparády.
Nastalo obdobie Bowieho experimentovania, čo sa prejavilo hlavne na albume Heroes, ktotý bol výrazne rockovejší oproti svojim predchodcom, čo fanúšikovia ocenili.
V 70. rokoch začal spolupracovať s Iggy Popom, vďaka čomu vzniká album Lust For Life. Nasledovali spolupráce so skupinou Queen, Pat Metheny. Spoluprácou s Mickom Jaggerom vzniká remake skladby Let´s Dance. S rovnomerným názvom vychádza aj jeho ďalší album, ktorý sa nesie v tanečných rytmoch. Čitatelia časopisu Rolling Stones ho označili ako 3. najhorší album zo všetkých albumov sveta. Do normálu sa vracia albumom Never Let Me Down, ktorý sa nesie v popovej nálade. Ďalšie albumy už nahral ako člen skupiny Tin Machine, v ktorej je výhradným spevákom i autorom väčšiny skladieb.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu