Deep Purple - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Deep Purple
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock, Hard rock, Heavy metal 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.deeppurple.org/ 

Biografia:

Deep Purple je britská hard rocková a heavy metalová kapela, ktorá na hudobnej scéne pôsobí od roku 1968. Napriek tomuto zaradeniu do určitého hudobného štýlu však má kapela vo svojom repertoári aj skladby s nádychom popu.

Kapela počas svojej existencie prešla niekoľkými personálnymi zmenami. Komerčne naujúspešnejšou zostavou sa dá označiť zloženie Ian Gillan, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Roger Glover a Ian Paice. Stabilným členom kapely je iba bubeník Ian Paice.

Skupina debutovala albumom Shades of Deep Purple, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1968. Zaujímavé je, že vzápätí o tri mesiace neskôr vydali druhý album The Book of Taiesyn. Neustále vydávanie albumov v krátkom časovom slede sa stalo pre kapelou akousi charakteristickou črtou. Deväť ročný odstup medzi albumami Come Taste the Band a Perfect Strangers bol spôsobený osemročnou prestávkou.

Medzi najúspešnejšie single kapely, ktoré sa dostali na vrchné priečky amerického a britského singlového rebríčka, patria skladby Hush, Kentucky Woman, Black Night, Strange Kind of Woman, Fireball, Never Before, Smoke on the Water či New Live and Rare.
Zatiaľ posledným albumom, ktorého sa fanúšikovia dočkali je album Rapture of the Deep z roku 2005.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu