Delikatesa - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako Delikatesa.

Názov interpreta:
Delikatesa
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Jazz, Soul, Funk, Jazz-funk, Rap 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Trnava
Web:
http://facebook.com/delikatesa/ 
Zoznam členov:

Martin (Skreč) Braniša - Rap
Ivan (Carter) Palšovič - Rap
Martin (Kubo) Kubala - Basgitara
Peter (Pioter) Trnka - Bicie
Filip Krištofiak - Klávesy
Peter Letovanec - Trúbka
Pavol (Spencer) Borbély - Gitara 

Biografia:

Základ kapely už pred viac ako piatimi rokmi vytvoril basgitarista Kubo spolu s bubeníkom Piotrom. S nimi sa v skúšobni vystriedalo mnoho hudobníkov, avšak predzvesťou trvalejšej formácie bola až v roku 2008 funky kapela, ku ktorej sa pripojil trubkár Leťo, neskôr jazzový projekt, do ktorého sa už zapojil aj gitarista Spencer.
Odhliadnuc od rôznych hudobných žánrov, ktoré skúšali, dlhodobým cieľom zakladajúcich členov bol hip-hop a ten sa začal formovať po príchode klávesáka Filipa. Pre toto obdobie bola charakteristická určitá personálna nestálosť, ktorá sa však po spojení s dvojicou raperov – DeliKata a Skreča stabilizovala a dala tak možnosť vzniku formácii s názvom Delikatesa.
Prvá koncertná zostava sa uzatvorila vo februári 2009 príchodom ďalšieho Filipa – nového gitaristu. Ešte v ten istý mesiac odznel prvý koncert. Za ním nasledovalo 17 mesiacov plných vystúpení, ktorých počet sa približoval k číslu 50, z toho posledné odznelo 30.7.2010 na trnavskej akcii Proma Frajdej.
Nasledovali ďalšie zmeny v kapele a mesiace, ktoré muzikanti trávili zatvorení v skúšobni ,kde pracovali na tvorbe nového repertoáru. DeliKata nahradil Carter a v januári 2011 sa na miesto Filipa vrátil už spomínaný gitarista Spencer. Týmto sa koncertná zostava skompletizovala a už v apríli 2011 odprezentovala celkom nový set skladieb v Artklube.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu