Desmod - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Desmod
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nitra
Web:
http://www.desmod.sk// 

Biografia:

Nitrianska kapela Desmod vznikla v roku 1996 pôvodne hrajúca metal. Pôvodná zostava kapely sa úplne zmenila. Tieto personálne zmeny ovplyvnili aj hudobný vývoj kapely. Prešli od spomínaného metalu cez punk až k výslednému a všetkým dobre známemu rocku. Súčasnú zostavu tvorí líder Mário Kuly Kolár, Dušan Minka, Rišo Synčák, Rišo Nagy a Jano Škorec.

Prvý album kapela vydala na jar roku 2000 pod názvom 001. Prvým singlom sa stala pieseň Je mi fajn, po ktorej o pár mesiacov vypustili hitovku Stroj. O rok nato začala kapela pracovať na novom albume, ktorý vyšiel pod názvom Mám chuť. Jeho predzvesťou bol singel Umelý svet. Ďalším obrovský hitom z albumu sa stal singel Mám na to liek.
V tom istom roku sa kapele podarilo vydať tento album aj v Českej republike.

Rok 2003 bol pre desmoďákov rokom nového albumu Derylov svet, ktorý im priniesol obrovskú popularitu vďaka hitom To nie je možné, Hemeroidy a Homosapiens. Za predajnosť tohto albumu dostala skupina platinovú platňu. V roku 2004 vydali ďalší album pod návzom Skupinová terapia, z ktorého sa najväčším hitom stal duet so Zuzanou Smatanovou, Pár dní.

Vo februári roku 2006 sa pilotným singlom z pripravovaného albumu Uhol pohľadu stal remake skladby V dolinách. Nasledoval singel Niekto ti to povie skôr než ja, ktorý bol podporený kontroverzným videoklipom o vzťahu dvoch mužov. V decembri toho roku sa na odovzdávaní cien Slávika podarilo Desmodu ako prvej kapele v histórií celej súťaže zosadiť z trónu dobre usadenú skupinu Elán.

Ďalší album vyšiel v roku 2007. Dostal názov Kyvadlo. Miestami album pripomína staršiu tvorbu Desmodu, čo je spôsobené rockovejšími skladbami, ktoré sú však vyvážené príjemnými baladami. V roku 2008 si kapela na svoje konto pripísala výberovku svojich najväčších hitov, ktorá dostala názov Dekáda.

Na ďalší štúdiový album si fanúšikovia počkali tri roky, pretože Vitajte na konci sveta vyšiel až v roku 2010. Úspešným singlom z neho sa stala skladba Za tebou.

Zatiaľ posledným albumom je ten s názvom Iný rozmer, ktorý vyšiel v roku 2011.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu