Dilusion - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Dilusion
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock, Rock and roll, Hard rock, Psychedelic rock, Blues, Blues rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nitra
Web:
http://www.myspace.com/dilusionband/ 
Zoznam členov:

Jimi Ružička - gitara, spev
Miloslav Kollár - basgitara, spev
Lucas Perny - bicie nástroje 

Biografia:

Vznik a story alebo "niečo medzi ilúziou a dezilúziou".

História Dilusion je o množstve zážitkov, snoch, sklamaní, prekvapení a osudných stretnutí. Všetko to začalo ešte v roku 2007...

Kapitola 0 - Prapočiatky Dilusion alebo Jimi & Lucas Blues Duo (2007)
Bola jar 2007, kedy sa prvý krát v Nitre stretli Lucas Perny a Jozef "Jimi" Ružička za účelom zakladania kapely. Bolo to "na streche" internátu "Mladosť" v Nitre, kde bola vtedy fanatastická skúšobňa. Potom čo zistili, že majú rovnaký hudobný vkus, ktorý pramení najmä z blues-rockovej a hard rockovej hudby šesťdesiatych, sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, založili spolu Jimi & Lucas Blues Duo, ktorého reperotár tvorili skladby od Jimi Hendrix Experience, Deep Purple, Black Sabbath, The Doors, Thin Lizzy & Garyho Moora, Creamu, Santanu, B.B. Kinga, Steva Vaia a množstvo ďalších legiend poptretkávané s vlastnou tvorbou. Kapela neskôr pribrala ďalších členov a zmenila názov na Moonlight Drivers. Keďže prišlo k žánrovej nezhode a zmene na úplne iný štýl, Lucas z kapely odchádza a tá sa následne rozpadá.

Kapitola 1 - Staré Dilusion (2008-2009)
Po po polroku od rozpadu Moonlight Drivers sa Jimi Ružička opäť stretáva s Lucasom Perným s myšlienkou založiť hard-rockový band. Bol jún a obrovské teplo, keď sa spolu po dlhom čase stretli v luxusne zariadenej skúšobni vedľa ženskej väznice, kde prediskutovali plán boja. Na castingu sa vystriedalo niekoľko ľudí, no Jimi do kapely nakoniec zavolal gitaristu Vladimíra Križana, s ktorým sa zostava ustálila. Názov Dilusion vznikol zo slova delúzia a znamená to "niečo medzi ilúziou a dezilúziou". Na prvých jam session sa hral repertoár Jimi & Lucas Blues Duo a kapela sa pomaly začalo dariť. Nasledoval bezdôvodný vyhadzov zo skúšobňe a od "milovanej správkyne" (pani Milerádovej, ktorá kapelu "milo" vyhodila na ulicu). Tŕnistá cesta skupiny pokračovala v hladaní skúšobne. Nakoniec sa našla v priestoroch knižnice UKF na Chrenovej. Tam hrali v podmienkach 2,5 x 3 metre. Opät boli problémy, tentokrát so strážnikmi, ktorí robili kapele napriek. Po prvom koncerte odohranom v Starej Drevárni sa pridal aj basgitarista Andy Zaujec. Opät prišiel problém s názvom skúšobňa. S treťou skúšobňou mala kapela najväčšie problémy počas celej svojej kariéry. Nemohli sa dokonca dostať k svojim vlastným nástrojom opäť vďaka spomínanej správkyni, ktorá je zhodou okolností znova vlastnila. Po dvoch týždňoch dohadovania sa k aparatúre konečne dostali a nasťahovali sa do štvtrej skúšobne v atómovom kryte. Repertoár pozostával z prevzatých coverov a vlastných psychedelických kompozícií - jam sessions. Kapela sa prvý krát výrazne zviditeľnila silvestrovským koncertom v nitrianskom rockovom klube. Nasledovali ďalšie koncerty a k skupine sa pridal klávesák, Jakub Žitný. Skupina začala hrať v zostave piatich členov a vznikla úplne nová improvizačná hudba. Nasledovalo niekoľko koncertov. Začiatkom marca odohrala Dilusion svoj posledný koncert.Po koncerte sa prvá kapitola tejto kapely skončila rozpadom. Každý člen išiel svojou cestou. Jimi s Vladom hrali spolu do leta 2009, kedy prišlo k nezhodám a ich ďalšia kapela sa rozpadla. Lucas sa počas tohto obdobia vydal na sólovú dráhu, čo prinieslo sólový album Psychedelic Winterland, spoluprácu s jam bandom Krumplipaparicash a projektom Stefanik, Perny & Kollár.

Kapitola 2 - Nové Dilusion (... jeseň 2010 - súčasnosť)
Nové Dilusion vznikalo podstatne dlhšie a zostava sa ustálila až v na jeseň 2010, po ročnom hľadaní skúšobne, kedy Lucas kontaktoval Jimiho Ružičku a spolu s Miloslavom Kollárom (s ktorým Lucas hral v projektoch SPk a Krumplipapraicash) obnovili Dilusion v novej zostave. Skupina začala hrať bigbít a komponovať vlastné rockové skladby. Popri tradičných coveroch z prvej éry Dilusion sa začalo výraznejšie pracovať na vlastnej tvorbe. Po dvoch rokoch odohrala opäť symbolicky ďalší silvestrovský koncert v Nitre, ktorý bol prvou významnejšou akciou obnovenej skupiny.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu