dj Shamell - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako dj Shamell.

Názov interpreta:
dj Shamell
Žánre:
R&B, Rap, Electro, House, Electronica 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.facebook.com/djShamell/ 

Biografia:

...DJ SHAMELL... vlastnym menom Karol Melich, narodil sa v Rimavskej Sobote 28.6.1986 momentalne žije v Bratislave. Multižánrový hudobník mal prvé začiatky s hudbou ako 14ročný ked sa v roku 2000 dostal k bicim nastrojom a do roku 2005 hral aktivne v kapelach Propaganda a Vlk Vo Vlaku.
V roku 2005 odchadza do mesta Cork/Ireland kde sa dostava do styku s hudobným producenstvom a djingom. Ako hip-hop dj svoje prve koncerty odohral v malých irskych undergroundových kluboch.
V roku 2006 sa vracia na Slovensko a stretava sa s mladými chalanmi zo skupiny Nas5 Cesta Nemožna. Začina stouto kapelou spolupracovat ako producent a počas koncertov ako ich dvorný dj. Skapelou Nas5 Cesta Nemožna v roku 2007 vydavaju domaci mixtejp NCN.
V roku 2008 odchadza do mesta Londin/Uk kde začaina pracovať na svojom solo producentskom albume s nazvom Represent The South ktorý nasledne v roku 2009 aj vypušta na Slovensku scenu. Na tomto albume spolupracoval s kapelami ako Vendetta/SK, Radikalny Nazor/CZ Darker and Duke/Uk, spevačkami ako Baška alebo Baby M. Tento album zaznamenava velmi pozitívne ohlasy na uzemi Slovenskej republiky a to bol dovod že sa Shamell vratil na SR. Medzitým na Shamella ma velký vplyv anglicka klubova scena a čoraz viac sa žačina zaujimat a mixovat electro hudbu.
V roku 2009 s byvalimi členmy kapeli Nas5 Cesta Nemožna zakladaju novy projekt s nazvom ViZiA a začali nahravať debutový album v Bratislavskom študiu ZION5 pod drobnohladom Opaka/AMO.
2009-2011 ViZiA pracuje na debutovom albume a spolupracuju s menami ako Majk Spirit/H16, DNA,Bacil/Drvivá Menšina, Suvereno/2H+,Opak/AMO, Radikal/Dramatikz s exsuperstariskou Paulinou Ištvancovou ale aj hudobnikmi a djmi ako dj Grimaso,dj Abe, Ondrej Žatkuliak/Cz. Medzitým Shamell uplne podlahol klubovemu electru a aktivne hrava po kluboch na SVK/Uk.
2011 Maj...vydanie debutoveho albumu ViZiA - Ver Svojim Snom a už teraz Shamell pracuje na avizovanom electro mixtejpe s nazvom PARTY UP ktorý by mal uzriet svetlo sveta niekedy v lete 2011.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu