Doors - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
The Doors
Roky činnosti:
60's,70's
Žánre:
Rock, Rock and roll, Psychedelic rock, Blues, Electric blues 
Krajina:
USA
Web:
http://www.doors.com/ 

Biografia:

Los Angeles sa môže popýšiť legendárnou kapelou Doors, ktorú v roku 1966 založili Jim Morrison (spev) a Ray Manzarek (basa). K nim sa pridali Robert Krieger (gitara) a John Paul Densmore (bicie). Zo začiatku mala kapela problém nájsť vydavateľstvo, ktoré by o ich hudbu malo záujem. Podarilo sa to až s vydavateľstvom Elektra records. Debutový album niesol názov kapely. Obsahoval hity ako Break On Through, Crystal Ship a Alabama Song. Tretí album obsahoval snáď najlepšie skladby kapely Spanish Caravan a My Wild Love.
Zo štvrtého albumu The Soft Parade pochádza veľký hit kapely Touch Me. Album bol však obrovským sklamaním. Späť do starej formy ich vrátil album Morrison Hotel. Album sa vyšplhal na 4. miesto v hitparáde a vydržal tam až pol roka.
Posledný album vyšiel pod názvom L.A. Woman. Bol to album, ktorý si Doors vyprodukovali sami. Titulná skladba je ódou na mesto L.A. Bol to najkvalitnejší album, aký kedy kapela vyprodukovala.vsetky albumi ktore nahral doors su dobre a je tam citit aj poezia doby v ktorej tvorili.spevak jim morrison zomrel v parizi za nezistenych pricin 1971.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu