Družina - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako druzina.

Názov interpreta:
Družina
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Alternative rock, Folk, World music 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Banská Bystrica
Web:
http://www.druzina.info/ 
Zoznam členov:

Dana Ferienčíková – spev
Miťa Almášiová – spev
Aty Béreš – basová gitara
Boris Brna – bicie
Martin Sabov - gitara, mandolína
Andrej Krajčovič - viola
Janko Šimiak - píšťalky, fujara 

Biografia:

<embed src="http://www.youtube.com/v/PubevGQmrg8&amp;hl=cs_CZ&amp;fs=1&amp;" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed>

DRUŽINA je sformovaná zo skúsených profesionálnych muzikantov, ktorý mimo iného spolupracovali a spolupracujú s množstvom českých a slovenských umelcov a skupín (Janek Ledecký, Peter Nagy, Marian Greksa, Paľo Drapák, folklórny súbor Partizán, Marína, ai.). DRUŽINA hrá moderne a citlivo spracovaný slovenský folklór, výborne zapadajúci do definície ethnobeat resp. world music. Radí sa do štýlu do ktorého patria aj skupiny ako fínska VÄRTTINÄ, TRIO MOCOTÓ, BOBAN MARKOVIČ ORCHESTRA, GORAN BREGOVIČ a množstvo iných.

Zloženie skupiny DRUŽINA:

Dana Ferienčíková – spev, Miťa Almášiová – spev, Aty Béreš – basová gitara, Boris Brna – bicie, Martin Sabov - gitara, mandolína, Andrej Krajčovič - viola, Janko Šimiak - píšťalky, fujara, Dušan Ivan - zvuk

Fakty o skupine DRUŽINA:

- V roku 2000 sa stretli folkloristi, jazzmani a rockeri, a úpravami slovenských ľudových piesní si vytvorili štýl, ktorý nazvali ethnobeat. Pod názvom JEJ DRUŽINA koncertovali na Slovensku a v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzko...

- 2001 – vychádza debutové CD s názvom JEJ DRUŽINA. - 2002 – JEJ DRUŽINA zaniká. K pôvodným členom: Aty Béreš, Boris Brna a Miťa Almášiová sa pridali noví muzikanti. Skupina sa premenuje. Vzniká DRUŽINA.

- 2003 – Družina pripravuje nový album a koncertuje. Dosahuje úspechy doma aj v zahraničí. Najmä však v Čechách, Poľsku a Maďarsku.

- 2004 – vychádza CD DRUŽINA, podporené videoklipom.

- 2005 – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd DRUŽINA umiestnilo z CD nominovaných z celého sveta, na 11. mieste (marec)

- 2005/jún – na základe veľkého úspechu v rebríčku World Music Charts Europe, prichádzajú pozvánky na prestížne festivaly z USA, Pakistanu, Austrálie...

- 2005/júl – CD DRUŽINA sa dostalo do rúk významných producentov a muzikantov svetových mien. Keďže ich nesmierne zaujalo, ponúkli spoluprácu pri nahrávaní ďalšieho CD.

- 2005 – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd DRUŽINA umiestnilo z 1005 nominovaných CD z celého sveta, na 94 mieste. Výsledok je vyhodnotením celého roka 2005.

- Po množstve úspešných koncertov (skrátený zoznam v sekcii KONCERTY) a po avizovanej spolupráci s percusionistom a spevákom VINXom (ex STING, STEVIE WONDER, SHERYL CROW... www.vinx.com), sa DRUŽINA pripravuje na nahrávanie nového CD.

- 2006 – Družina sa zatvára na 6 týždňov do štúdia a pod dozorom producenta VINXa nahráva svoje ďalšie CD s názvom TRAGARE.

- 2006/jún – vychádza cd TRAGARE

- 2006/august – Družina absolvuje 12 koncertov - World music tour 2006 - Slovensko - Čechy

- 2006/september – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd TRAGARE umiestnilo zo 192 nominovaných CD z celého sveta, na 12 mieste. Po minuloročnom 11 mieste s cd Družina, je to potvrdenie postavenia Družiny na špičke slovenskej world music.

- 2006 - v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd TRAGARE umiestnilo z 991 nominovaných CD z celého sveta, na 70 mieste. Výsledok je vyhodnotením celého roka 2006.

- 2007/apríl – DRUŽINA získala slovenskú grammy AURELA!!!
Akadémia populárnej hudby posúdila množstvo albumov vydaných v roku 2006 na Slovensku a za najlepší v žánrovej kategórii Folk/Ethno/World music v akademickom roku 2006 vyhlásila album TRAGARE.

Piieseň Koniec sveta od skupiny DRUŽINA (autor Matvej Sabov a Juraj Haško, text Izabela Bérešová) bola vybraná do 6.
štvrťfinálového kola Eurovision Song Contest 2010, ktoré sa uskutoční dňa
7. 2. 2010 v priamom prenose zo Štúdia 4 v Mlynskej doline v Bratislave.

Pieseň za pár dní uverejníme aj tu.

TAK NEZABUDNITE TO POVEDAŤ VŠETKÝM A POSIELAJTE NÁM SMS. ĎAKUJEME.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu