Dúhové eminencie - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Dúhové eminencie
Roky činnosti:
2002-2012
Žánre:
Jazz, Folklór, World music, Ambient, Scénická hudba 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.eminences.tuhar.eu// 
Zoznam členov:

Miloslav Kollár, jedinečný world music multiinštrumentalista - Indický Sitar, Turecký Saz, Husle, flauty a sampler.

Miloslav je jeden z najdobrodružnejších hudobníkov a pútnikov na slovensku. Jeho štýl hry na husle, saz alebo flauty vzbudzuje chuť tancovať neopakovateľnou formou. Hlboké vibrácie Sitar v jeho náručí buduje nový spôsob harmonizácie predstavivosti o vesmíre.
Cestovaním okolo sveta vytvoril kolekciu hudobných nástrojov z Indie či Turecka.
Pôsobí v hudobných skupinách ako napríklad Capre zo Šale, SPK, Krumplipapricash.


Branislava Hargaš - tvorca nového hudobného nástroja Tuhar - sitar didgeridoo, hráč na didgeridoo, perkusie, flauty, drumble (www.tuhar.eu)

Branislav sa vždy zaujímal o tradičné i netradičné hudobné nástroje Indie, Australie či Afriky. Táto vášeň vyvrcholila v tvorenie liečivých zvukov a tvorbu sily na udržiavanie nášho okolia v harmónií s vesmírnymi vibráciami.
Hudba Dúhové eminencie je založená na improvizácií a prežívaní prítomného času. Hudobné nástroje ako rámový bubon, bansuri, didgeridoo či hulusi je najpríjemnejší spôsob vyjadrovania sa hudbou od srdca.
Dlhoročná výroba hudobných nástrojov doviedla tvorcu vyrobiť nový hudobný nástroj Tuhar - sitar didgeridoo, ktoré je dosiaľ jediný kus na svete.


Adam Gálik - Kontrabas, basgitara

Adam je skúsený hudobník strunových a rytmických hudobných nástrojov. Dynamické kontrabasové groovy v kapele Dúhové eminencie vzbudili neuveriteľnú energiu world music novej generácie.
Pôsobí v kapelách ako Patália, Poetická scéna Daniely Arbetovej, Folklórny súbor Otava.


Špeciálny hosť:
Peter Ferenčík DiS.art - Bicie, saxophon, klarinet, flauty

Peter študoval klarinet na Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici kde skončíl štúdium v roku 2010.
Asi 10 rokov hráva na vernisážach, súťažiach, výstavách a módnych prehliadkach.
Jeho flexibilita v hudobnom obsadení kapiel Patália, Dychový orchester Drietomanka, Malý komorný orchester spôsobila špeciálne skúsenosti pre úprimné vyjadrenie dynamickou world music.


Charlie McMahon z Austrálie - Sliding didgeridoo Didgeribone, kláves, elektronická experimentálna technika

Charlie pochádza zo Sydney, okolia Blue Mountains, kde sa aj narodil. Jeho celoživotné skúsenosti vďaka spolunažívaniu s Austrálskymi domorodcami Aborigénmi, vzdiela svojimi exkluzívnymi hudobnými nástrojmi Didgeridoo jedinečným spôsobom po celom svete. Didgeridoo je tradičný hudobný nástroj Austrálskych domorodcov a vďaka blízkemu kontaktu s týmto jedinečným hudobným nástrojom sa z Charlieho stal nekompromisný profesionálny hráč na tento hudobný nástroj, ktorý predstavoval USA, Japonsku, Číne či Európe. 

Biografia:

Osviežujúci koktejl zmiešaný z alikvót austrálskeho didgeridoo, indického sitar, bansuri, čínskeho hulusi, tureckého sazu a slovenskej basy.

Dlhoročnou spoluprácou vzniklo hudobno tanečné zoskupenie Dúhové eminencie & orientálne tance Yasmin, ktoré vo svete nemajú obdoby a ktoré môžu práve Vás zaviesť k doposiaľ neprebádaným emocionálnym zážitkom, hudobníci vyvolávajú tradičnými i netradičnými hudobnými nástrojmi celého sveta.

Uskutočnený sen o Tuhare - Sitar didgeridoo, hudobný nástroj ktorý vyrobil Branislav Hargaš vďaka celoživotným skúsenostiam o výrobe austrálskeho hudobného nástroja didgeridoo, ktorého výrobu a hru študoval v Austrálií u miestnych domorodcov, vďaka ktorým priniesol do našej krajiny nový pohľad na hudbu a naviedol skupinu najvýberovejších umelcov ethnicko orientálneho charakteru na cestu hudobno tanečného vyjadrenia harmónie Dúhových eminencií.

Toto hudobné zoskupenie preniklo niekoľkoročnou spoluprácou skúsených netradičných hudobníkov a milovníkov tradičnej hudby sveta dosúznenia od meditačných vibrácií k pumpujúcim a tanečným groovom s orientálnym nádychom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu