Ego - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Ego
Roky činnosti:
1996 - súčasnosť
Žánre:
Dance, Rap, Classic hip-hop, Gangsta rap 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Piešťany

Biografia:

Michal Straka, známy pod umeleckým menom Ego je slovenský raper, ktorého začiatky pôsobenia siahajú do roku 1996. Je členom skupiny Kontrafakt spolu s Rytmusom a DJ Anysom.

V druhej polovici 90. rokov tvoril Ego s DJ Anysom (kedysi DJ Aneška) menej známu skupinu Prízrak. Ego odišiel na rok do Kanady, odkiaľ ho po 9 mesiacoch za graffiti a vandalizmus vyhostili.

V roku 2001 sa dvojica stretáva s raperom Rytmusom, a vzniká skupina Kontrafakt. Najprv skupina vystupovala pod názvom Déjavu. V roku 2003 vydali maxisingel Dáva mi/Dobré veci/Moja rola, ktorým sa dostali do širšieho povedomia verejnosti. Najmä videoklip k skladbe „Dáva mi“ mal veľký úspech a bol odvysielaný aj v hitparádach v Poľsku či Nemecku (hudobná stanica VIVA).

Úspech kapely Kontrafakt pokračoval aj v roku 2004, kedy vydali svoje debutové CD E.R.A. vo vydavateľstve Sony Music, s ktorým sa dostali medzi najpredávanejších interpretov na Slovensku. V roku 2007 vydal Kontrafakt album Bozk na rozlúčku, ktorý vyšiel v Rytmusovom vydavateľstve Tvoj Tatko Records. Predalo sa ho viac ako 20 000 kusov.

V roku 2012 Ego úspešne odštartoval sólovú kariéru. Podobne ako jeho kolega z Kontrafaktu Rytmus sa od hip-hopových beatov posunul k tanečnej produkcii. Jeho klip k piesni Žijeme len raz, ktorú nahral s Robertom Burianom, dosiahol na Youtube necelých 6 týždňov takmer 8 miliónov prehratí.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu