Eminem - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Eminem
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rap 
Krajina:
USA
Web:
http://www.eminem.com// 

Biografia:

Eminem je jeden z mála bielych uznávaných raperov. Hudbe sa začal venovať ako člen skupiny Soul Intent. V roku 1996 sa osamostatnil a vydal svoj prvý album Infinite. Týmto albumom však Eminem okolo seba veľký rozruch nevyvolal.

Úspech sa dostavil až s druhým albumom The Slim Shady z roku 1997. A to zapríčinili jeho kontroverzné texty. Album sa stal trojnásobne platinovým.

Tretí album The Marshal Mathers vyšiel v roku 2000. Eminem opäť šokoval textami, napríklad v skladbe The Real Slim Shady, v ktorej si robil žarty z viacerých celebrít.
Obrovský úspech zaznamenal duet s Dido, ktorý niesol názov Stan.

The Eminem Show, tak sa volá album z roku 2002, z ktorého ako pilotný singel vyšla pieseň Without Me. Nasledovali single Sing For The Moment či Cleanin´Out My Closet.

Okrem hudby sa Eminem ukázal aj ako tvorca filmu. V roku 2002 sa na plátnach objavila jeho autobiografická snímka 8 Mile. K filmu nakrútil soundtrack, z ktorého najvýraznejšia sa stala skladba Lose Yourself, ktorá získala cenu Oskar za nejlepšiu pieseň.

Ďalší album Encore uviedol na svetlo sveta singel Just Lose It, ku ktorému bol nakrútený kontroverzný videoklip zosmiešňujúci Michaela Jacksona. Rovnako šokoval videoklipom k skladbe Mosh, ktorý vyšiel krátko pred prezidentskými voľbami. Skladba je útokom na G. W. Busha.

Nasledoval retrospektívny album Curtain Call. Album obsahuje jeho najväčšie hity od hitu Stan až po duet so speváčkou Dido, tri novinky a ako bonus prináša duet s Eltonom Johnom.
Okolo tohto albumu sa šírili reči, že sa ním Eminem lúči a odchádza zo scény.
Tieto reči však Eminem poprel. Priznal však prestávku.

Začal sa venovať producentskej práci, čo sa prejavilo v roku 2006 na Akonovej skladbe Smack That.

V roku 2009 prestávku prerušil a vydal nový album Relapse, ktorý kritika prijala rozporuplne, no i tak získal dve Grammy, nasledoval ho album Recovery už o rok nato s podobným úspechom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu