Enrique Iglesias - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Enrique Iglesias
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, R&B, Latino 
Krajina:
Španielsko
Web:
http://www.enriqueiglesias.com// 

Biografia:

Enrique patrí medzi najpredávanejších latino spevákov. Počas svojej úspešnej kariéry predal viac ako 40 miliónov kusov svojich albumov.

Svoj prvý album nahrával Iglesias v Toronte pod krídlami spoločnosti Fonovisa. Album pomenoval po sebe a vyšiel v roku 1995. Album naspieval celý v španielčine, no i napriek tomu sa tešil veľkej predajnosti. Debut získal ocenenie Gramy za najlepší latino počin.

Druhý album sa tiež niesol v latino rytmoch. Niesol meno Vivir a obsahoval piesne Solo en Ti, Miente a Enamorado por Primera Vez, ktoré obsadzovali prvé miesta hitparád po celom svete.

Rok 1999 pre Iglesiasa znamenal posun vpred. Vydal singel Bailamos. Bola to prvá pieseň, ktorá sa úspešne uchytila aj v anglicky hovoriacich krajinách. Po tomto úspechu sa hrnuli ponuky od amerických vydavateľstiev. Rozhodol sa podpísať zmluvu so spoločnosťou Interscope, v ktorej vydal album s názvom Enrique. Ten obsahoval obrovský hit Be With You či duet s Whitney Huston s názvom Could I Have This Kiss Forever.

Ďalší album naspievaný v anglickom jazyku niesol názov Escape a vyšiel v roku 2001. Piltoným singlom sa stala pieseň Hero, ktorá obsadzovala vrchné priečky rádiových i televíznych hitparád. Nasledovali single Escape a Don´t Turn Off The Lights.
Album bol podporený celosvetovým turné.

Po tomto úspechu sa Enrique opäť vrátil k svojej rodnej reči a nahral album Quizás. Dosiahol ním úspech a to ocenenie Gramy v kategórii najlepší latino spevák.

Nasledoval opäť anglický album s názvom 7, ktorý však Iglesiasovi nepriniesol očakávaný úspech ako jeho predchodcovia.
Nastala štvorročná pauza, ktorú v roku 2007 ukončil singel Do You Know? Ten sa objavil na predposlednom albume Insomniac, ktorý vyšiel v júni toho istého roku.

Zatiaľ posledným albumom latino speváka je Euphoria z roku 2010.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Podujatia

31.10.

Enrique Iglesias (BA)

Bratislava, Slovensko

Novinky v katalógu