Eros Ramazzotti - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Eros Ramazzotti
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Taliansko
Web:
http://www.ramazzotti.com/ 

Biografia:

Eros Ramazzotti je taliansky spevák a skladateľ, známy svojimi romantickými baladami, veľmi populárny najmä v španielsky hovoriacich krajinách.

Medzi jeho prvé hudobné vystúpenia sa radí miestna talianska hudobná súťaž Voci Nuove di Castrocaro, kde v roku 1981 s piesňou Rock 80, ktorú sám zložil. Práve tu si ho všimlo niekoľko ľudí z hudobného priemyslu a onedlho Eros uzavrel prvú nahrávaciu zmluvu.

Jeho prvý singel Ad un amico vyšiel v roku 1982, no nebol veľmi úspešný. Úspech sa dostavil až o rok neskôr s jeho debutovým albumom Cuori agitati, z ktorého sa pieseň Una storia importante okamžite stala hitom v celej Európe.

Postupne nasledovali ďalšie albumy a Eros sa stával čoraz populárnejším, o čom svedčila aj návštevnosť jeho hudobných vystúpení a predajnosť albumov, ktorá sa ráta v miliónoch. Svoj podiel na tom isto mali jeho baladické piesne s jemnou inštrumentálnou hudbou, no i stredne rýchle rockovo ladené balady zachovávajúce si stále jemný šarm vďaka jeho hlasu.

V polovici 90. rokov vystupoval Ramazzotti po celej Európe spolu s hviezdami ako Elton John a Joe Cocker. Jeho albumy sa masovo predávali po celom svete a Eros zbieral jedno hudobné ocenenie za druhým. Eros naspieval niekoľko duetov s veľmi známymi umelcami ako Andrea Bocelli, Joe Cocker, Tina Turner, Cher, Anastacia, Luciano Pavarotti a Laura Pausini.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu