Ewa Farna - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Ewa Farna
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Česká republika
Web:
http://www.ewafarna.cz// 

Biografia:

Ewa Farna je mladá česko-poľská speváčka populárnej hudby. Pochádza z českej časti Těšínska a na celoštátnej úrovni sa začala presadzovať v roku 2006. So svojím prvým hitom – „Měls mě vůbec rád“ dokázala počas dvoch mesiacov zabodovať v televíznych a aj rádiových hitparádach. Nachádzal sa na rovnomennom albume, ktorého sa predalo viac ako 25 tisíc kusov.

Po ňom prišla s druhým radovým albumom s názvom Ticho, kde žánrovo pritvrdila. Ticho krstila speváčka Lucie Bílá, ktorá si Ewu tiež pozvala na svoje česko-slovenské turné. Ewa pokračovala aj v samostatnom koncertovaní a album Ticho vydala aj v poľskom jazyku. Takto sa jej kariéra začala rozširovať až do severských končín a v Poľsku nadobudla veľký úspech.

Na konto si neskôr pripísala aj vydanie LIVE albumu a DVD Blíž ke hvězdám a naspievnaím titulnej piesne Jaký to je k seriálu Ošklivka Katka. V roku 2009 vyšiel Ewe tretí album s názvom Virtuální, obsahoval single ako Toužím a Maska. Opäť vyšiel aj v poľštine.

Počas svojej kariéry získala množstvo ocenení, na českom Slávikovi sa 5x umiestnila ako Bronzový slávik, získala aj ocenenie Objav roka a v Poľsku sa jej dostalo pocty nominácie na album roka za "Cicho" a tiež Hit roka za pieseň "Cicho".

V roku 2013 zasadla do poroty tretieho pokračovania Česko-Slovenskej Superstar po boku Paľa Haberu a Ondřeja Soukupa.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu