Ewelin - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Ewelin
Roky činnosti:
2013
Žánre:
Rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.facebook.com/ewelinband/ 
Zoznam členov:

Laci - gitara,spev
Rob - bicie
Ivan - basová gitara 

Biografia:

Kapelu Ewelin zakladajú začiatkom roka 2013 traja chalani v Bratislave. Laci, ktorý je gitarista, spevák a zároveň píše texty pre EWELIN, jeho brat Ivan, ktorý hrá na basovú gitaru a bubeník Rob, nacvičujú prvé autorsky vlastné skladby. Dávajú dokopy koncertný program pozostávajúci z vlastných vecí so slovenským textom a hrajú prvé koncerty v kluboch.

Prvé demo nahrávky a videoklipy vo vlastnej réžii dostávajú Ewelin medzi ľudí a koncerty majú postupne podobu významnejších akcií. V septembri odohrajú svoj prvý koncert v ČR vrámci Metropolis Tour 2013 a rok ukončia na Beánii Managerov s Polemic.

Rok 2014 padlo rozhodnutie vyskúšať niektoré hudobné súťaže kapiel a pritom zahájiť práce na prvom štúdiovom EP. Ewelin si zahrala v dvoch kolách Radegast Líhne v Ostrave a Olomouci, po ktorých okrem koncertu Febio Fest v Prahe dostáva kapela aj ponuku na niekoľko koncertov vrámci jesenného Tour Tublatanky v ČR ako predkapela !!!

Po niekoľkých kolách si Ewelin vybojuje finálovú účasť v šamorínskej "Hudba v Duši 2" (II. miesto) a predstaví sa aj v marcovom celoslovenskom finále FAMAT 2014. Tu získava kapela špeciálnu cenu poroty - 3 nahrávacie dni v HStudio. V Lehote u Mareka Viršíka (Horkýže Slíže) so Sanchezom (Bijouterrier) tak nahrávajú 2 pesničky, ktoré budú kostrou prvého EP.

Ewelin v prvých mesiacoch r.2014 stíha osloviť ešte Jimiho Cimbalu, kde sa súbežne pracuje na ďalších 5tich skladbách, ktoré budú na debutovom albume kapely.

EP Ewelin vychádza v Auguste 2014, obsahuje 3 skladby :
- Za tebou
- Sám
- Nevinná

Debutové CD s názvom Audiopilot je na svete!
Píše sa apríl 2015 a kapela hrdo predstavuje na všetkých frontoch svoje dielo. V máji zverejňuje Ewelin videoklip k úvodnej piesni z albumu "Umlčať ma skús"
Kontakt : http://bandzone.cz/ewelin
Booking : +421 907 848 928
bookingewelin@gmail.com

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu