Falco - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Falco
Roky činnosti:
70's,80's,90's
Žánre:
Pop, Eurodisco 
Krajina:
Rakúsko
Web:
http://www.falco.at/index1.htm/ 

Biografia:

Rakúsky spevák a hudobník Falco odštartoval svoj kariéru v kapele Spinning Wheel. Vo svojich začiatkoch prešiel rôznymi inými kapelami.

V roku 1982 vydal svoj prvý sólo album Einzelhaft, ktorý obsahoval už známu pieseň Ganz Wien z roku 1980. Album obsahuje jeho obrovský hit Der Kommissar, ktorý obsadil prvé miesta v singlových rebríčkoch v mnohých európskych krajinách. V Kanade sa stal jeho singel zlatým.

Druhý album Junge Römer nedosiahol taký úspech ako jeho predchodca.
Tretí album s názvom Falco 3 opäť vrátil Falca na vrcholy hitparád, a to vďaka hitom Rock me Amadeus, Vienna Calling a Jenny. Album vyšiel v roku 1985.

Album Emotional je štvrtým Falcovým albumom. Vyšiel v roku 1986.
Pilotným singlom sa stala úspešná pieseň The Sound of Musik. Nasledovali single Coming Home – Jeanny Part 2 a Emotional, ktorý sa do rádií dostal v roku 1987.

Piaty album Wiener Blut nedosiahol očakávaný úspech, čo pre samotného speváka znamenalo obrovské sklamanie, ktoré riešil alkoholom a užívaním drog.

Úspešným sa stal až album Nachtflug z roku 1992, ktorý aj vďaka singlu Titanic dosiahol prvé miesto v rakúskej albumovej hitparáde. Po tomto úspechu odštartoval po dlhých šiestich rokoch svoje európske turné.

V roku 1998 Falco zomrel pri zrážke jeho jeepu s autobusom. Po jeho smrti boli vydané ešte dva albumy, a to Out Of The Dark (Into The Light), ktorý sa stretol s veľkým komerčným úspechom a album Verdammt wir leben noch, ktorý obsahoval dovtedy neuverejnené nahrávky i pieseň Krise, ktorá bola Falcovou poslednou naspievanou skladbou.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu