Fallgrapp - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Fallgrapp
Roky činnosti:
2012 - súčasnosť
Žánre:
Indie pop, Electro pop, Electronica, Downtempo 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Dubnica nad Váhom
Zoznam členov:

Jureš Líška - elektronika, texty
Nora Ibsenová - vokály, texty
Róbert Rehák - perkusie
Michal Pagáč - 1. husle - husľové úpravy
Jakub Liška - 2. husle
Martin Semrič - 3. husle
Matej Kumpán - bass station synth + gitara
Petr Hanák - bicie  

Biografia:

Fallgrapp je elektroakustický projekt za ktorým stojí muzikant Jureš Líška. Vznikol v roku 2012 a v tom istom roku vyhral Fallgrapp autorskú súťaž Fatt Kools, ktorá sa zameriava na vyhľadávanie nových talentov. O rok neskôr sa vyprofilovala šesťčlenná koncertná zostava, ktorá sa neskôr rozrástla o ďalších dvoch členov.

Na koncertoch spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami, živými aj elektronickými bicími, gitarou a vokálom. Stihli sa už predstaviť na Pohode, v pražskom kine Bio OKO v rámci Audioportu (spoločný projekt bratislavského Rádia_FM a českého Rádia Wave) či na festivale Beseda u Bigbítu, kde boli jedným z najväčších prekvapení.

Debutový album Rieka vydali na jar 2014 vo vydavateľstve Gergaz. Stretol sa s pozitívnym ohlasom kritikov, stal sa albumom týždňa na Bandcamp.com a viacerých rádiách. O rok neskôr kapela triumfovala v ankete Radio_Head Awards, kde na ceny premenila štyri z piatich nominácií, vrátane ocenení Debut roka, Album roka a Singel roka.

Druhý album V hmle vyšiel 20. marca 2017 a predstavuje značný posun z hľadiska aranžmánov a zvuku. Podľa lídra skupiny Jureša Líšku pri tvorbe skladieb viac uvažoval nad tým, ako ho bude kapela hrať naživo. Novým prvkom je aj viacero spoluprác so spevákmi - na nahrávke hosťujú Juraj Benetin, Samuel Hošek a spieva aj samotný autor hudby a producent. Nahrávka prináša aj rapovú spoluprácu s Vecom či hosťovanie mladého speváckeho objavu Niny Kohoutovej.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu