Gionno - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako giono.

Názov interpreta:
Gionno
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.gionno.sk/ 
Zoznam členov:

Ján Mitaľ – spev, gitary
Erik Witz – gitary
Petr Michalička – basa
Vlado Bielous - bicie 

Biografia:

2006
Kapela vznikla v roku 2006, kedy realizovala prvé štúdiové nahrávky. Vydala svoje debutové promo EP s piatimi vlastnými skladbami, ktoré otextoval známy textár Vlado Krausz.
Prvýkrát kapela mediálne vystúpila v novembri 2006 v STV v programe Drišľakoviny s dvomi vlastnými skladbami „Mapy“ a „V hlave diera“.
V tom istom období nasadila na Musicboxe svoj prvý videoklip ku skladbe „Mapy“, ktorý sa ihneď dostal do A rotácie tejto hudobnej televíznej stanice a zároveň sa táto skladba začala vysielať v Slovenskom rozhlase.

2007
V lete roku 2007 účinkovala na najznámejších slovenských letných festivaloch a to na Orange music summer Domaša, Orange music summer Ružina a Mojito Fest v Snine.
V septembri 2007 nahrala v štúdiu svoj nový singel spievaný v anglickom jazyku pod názvom „Down“, ku ktorému zároveň natočila svoj druhý videoklip.

2008
V lete 2008 si kapela znovu zahrala na najznámejších hudobných festivaloch a súčasne dostala možnosť nahrať debutový album pod producentským dohľadom Lukáša Kolivošku a Ivana Táslera z IMT smile. Album bol nahraný v roku 2009 v štúdiu Valec v Bratislave.

2009
V roku 2009 došlo k personálnym zmenám a do kapely nastúpili nové tváre, gitarista Erik Witz, basgitarista Petr Michalička a bubeník Vlado Bielous.
V lete toho istého roku hrala kapele znovu na veľkých slovenských festivaloch a dokonca sa dostala na pražský festival Křoví.
V novembri 2009 sa kapela zúčastnila súťaže Košický zlatý poklad, kde získala Cenu poslucháčov za skladbu Chýrna zem.
V decembri sa kapela umiestnila na 8. mieste v ankete Zlatý slávik v kategórii Skupina roka.

2010
V januári 2010 kapela postúpila do finálových kôl Eurovision Song Contest, následne však musela svoje vystúpenie zrušiť.
V lete kapela vystupuje na festivale Orange Music Summer.
Riešia sa posledné veci okolo vydania CD Plány a sny, ktorý oficiálne vychádza v jeseni. Koncert spojený s krstom prebehne 2. októbra v Bratislave. Album pokrstí známy slovneský herec Vlado Kobielsky.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu