Green Day - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Green Day
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Rock, Punk rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.greenday.com/ 
Zoznam členov:

Billie Joe Armstrong
Mike Dirnt
Tré Cool 

Biografia:

Americká punkrocková kapela Green Day píše svoju históriu od roku 1987. Jej zakladajúcimi členmi sú Billie Joe Armstrong, Tré Cool a Mike Dirnt.

Debut uzrel svetlo sveta v roku 1990 pod názvom 39/Smooth. Týmto albumom však chalani nedosiahli želaný úspech. Prelom nastal v roku 1994 vydaním albumu Dookie.
Album sa za krátky čas stal platinovým a kapela začala byť známa po celom svete. Hitom albumu je skladba Welcome To Paradise.

Nasledovali albumy Insomniac, Nimrod a Waring. Posledný spomínaný nebol fanúšikmi prijatý pozitívne kvôli jemnejšiemu štýlu oproti tomu na aký boli zvyknutí pri predošlých albumoch.

Najkomerčnejší a zatiaľ posledný rádový album American Idiot vyšiel v roku 2004. Album znamenal pre kapelu niečo ako comeback, ktorý sa po menej úspešných albumoch podaril vďaka singlom Boulevard Of Broken Dreams a Wake Me Up When September Ends. Tie okamžite obsadili prvé miesta amerických i európskych hitparád.

Nasledovalo DVD/CD Bullet In A Bible z roku 2005 a v roku 2007 vydala kapela kompoláciu svojich hitov pod názvom Transmissions.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu