Grunt - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako Grunt.

Názov interpreta:
Grunt
Žánre:
Country 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nitra
Web:
http://www.bluegrass.sk/grunt/ 
Zoznam členov:

Libor Babuliak - mandolína, spev
Ján Bratinka - banjo, spev
Jozef Raučina - gitara, spev
Ján Mezey - e-bass, spev 

Biografia:

Grunt vznikol v roku 1996 ako zostava okolo gitaristu a mandolínistu Libora Babuliaka a od svojho vzniku sa venuje tradičnému bluegrassu.
Vystriedalo sa v ňom mnoho muzikantov, ktorí ho rôzne ovplyvňovali a tým formovali do dnešnej podoby. Z nich asi najdôležitejším bol vplyv prvého banjistu Milana Obucha, vďaka ktorému má Grunt vyhranené zameranie na tradičný bluegrass.

Svoje prvé ocenenia a úspechy získal na celoslovenskom súťažnom festivale Strunobranie v roku 2001 v Banskej Štiavnici kde získal jednu z hlavných cien za inštrumentálny výkon.

V rokoch 2002, 2003 a 2004 vystupoval na prestížnom európskom bluegrassovom festivale EWOB a v roku 2008 na ďalšom významnom európskom bluegrassovom festivale vo francúzskom La Roche Sun Foron.
Okrem toho vystupoval na viacerých prestížnych scénach v Holandsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku a Českej Republike, ale samozrejme aj v kluboch a na rôznych festivaloch a scénach na Slovensku ako je Strunnobranie, festival Porta, bluegrassový festival v Hornej Porube a pod.

V roku 2002 nahráva svoje prvé demo CD a v roku 2008 profilové live CD na ktorom je 9 skladieb.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu