Harem Heroes - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako haremheroes.

Názov interpreta:
Harem Heroes
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock, Progressive rock, Heavy metal 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Trebišov
Web:
http://www.haremheroes.sk/ 
Zoznam členov:

Tomáš Benetín (bass)
Milan Porhinčák (lead guitar)
Ján Spišák (vocals,guitar)
Rudolf Suč (drums) 

Biografia:

Kapela vznikla niekedy v druhej polovici roku 2008, keď sa k trom členom Trebišovskej kapely Mausoleum (Tomáš Benetín – basgitara, Milan Porhinčák – gitara, Rudolf Süč – bicie) pridal Ján Spišák – spevák a zároveň gitarista košickej formácie Dilemma. Kapela sa následne premenovala na Harem Heores.

„Chceli sme, aby sa spev stal ďalším nástrojom v kapele, aby to celé dopĺňal a obohacoval, nevyčnieval však a správne podtrhol posolstvo našej hudby. Rýchlo sme pochopili, že Janko vie presne čo chceme a ako to dosiahnuť. Cítil energiu, ktorá sršala z našich inštrumentálnych skladieb a zbadal v nás potenciál a odhodlanie. S chuťou sme sa pustili do hrania a prerábania aranžmánov a snažili sa nájsť jeden druhého. Po chvíli nám všetkým začala prúdiť v žilách plnohodnotná metalová krv.“ objasňuje basgitarista Tomáš Benetín.

Po niekoľkých skúškach a koncertoch nahrávajú Harem Heores svoje prvé EP v košickom štúdiu Klakson a hlavne koncertujú. Nekompromisne tak dávajú najavo, že s nimi na poli tvrdej gitarovej hudby treba rátať.

V priebehu roka 2009 odohrali zhruba dvadsať koncertov, ktorými si postupne získali fanúšikov nie len na domácej, trebišovskej scéne, ale aj mimo nej.

Tomáš Benetín: „Dúfali sme, že sa ľuďom budú naše skladby páčiť, no ani sme nečakali, že až takto. Koncerty začalo navštevovať stále viac ľudí, ktorí si našu hudbu začali vyhľadávať. Doslova sledovali naše kroky. Takýchto fanúšikov by som prial každému umelcovi. Naozaj sme všetkým ľudom, ktorí nás podporujú akoukoľvek formou, veľmi vďační.“

Začiatkom roka 2010 utlmili „Hrdinovia Háremu“ svoje koncertné aktivity a stiahli sa do prítmia svojej skúšobne, pripravujúc sa na nahrávanie debutového albumu. Jeho nahrávanie zrealizovali počas jarných mesiacov opäť v osvedčenom štúdiu Klaksón. Nahrávanie vystriedal mastering zvuku a finalizácia sa natiahla až do augusta 2010. Oficiálne vydanie debutového CD rockmetalových Harem Heroes je ohlásené na december 2010. Už teraz sa chalani pripravujú na množstvo koncertov, ktoré by chceli v rámci promo aktivít stihnúť.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu