Horkýže Slíže - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Horkýže Slíže
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nitra
Web:
http://www.horkyzeslize.sk// 
Zoznam členov:

Peter Hrivňák (Kuko), spev, basa
Mário Sabo (Sabotér), gitara
Juraj Štefánik (Štefok), gitara
Marek Viršík (Vandel), bicie 

Biografia:

Horkýže Slíže je slovenská hudobná skupina, ktorá vznikla roku 1992 v Nitre. Skupina hrá rockovú hudbu. Jej štýl sa postupne s vydávaním albumov menil, od tvrdého rocku s humornými textami, neskôr na soft rock s nemenej vtipnými skladbami, a dá sa všeobecne klasifikovať ako satirický rock.

Spočiatku sa skupina úspešne prezentovala ako amatérska skupina s mnohými personálnymi zmenami v kapele. Keďže ambície kapely boli ale vyššie, podarilo sa im získať zmluvu s vydavateľstvom a v roku 1997 vydávajú svoj debutový album V rámci oného, z ktorého vypustili singel Maštaľ, ktorý vďaka svojej humornej až kontroverznej atmosfére zabodoval najmä medzi mladými ľuďmi.

V podobnom štýle kapela pokračoval aj v ďalších albumoch, no postupne sa z textov vytrácali kontroverzné partie, čím si skupina viac naklonila aj širšiu verejnosť. Nemenej zaujímavými sa stali aj melódie jednotlivých skladieb, ktoré sú zväčša chytľavé a rytmické a dopomohli tak k zvyšovaniu fanúšikovskej základne tejto skupiny. V roku 2003 kapela získava najvyššie ocenenie hudobnej akadémie.

S rastúcou popularitou na Slovensku, rástla aj ich popularita v Českej republike, kde ich českí fanúšikovia vždy vrúcne prijali na koncertných turné či hudobných festivaloch.
Kapela Horkýže Slíže je jedna z najčastejšie koncertujúcich slovenských kapiel a zaraďuje sa neraz medzi headlinerov hudobných podujatí.

Doposiaľ vydali 9 štúdiových albumov:
1996 - V rámci oného
1998 – Vo štvorici po opici
2000 – Ja chaču tebja
2001 – Festival Chorobná
2002 – Kýže sliz
2003 – Alibaba a 40 krátkych songov
2004 – Ritero Xaperle Bax
2007 – Ukáž tú tvoju ZOO
2009 – 54 dole hlavou

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu