Ivan Tásler - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Ivan Tásler
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Prešov

Biografia:

Ivan Tásler je prešovský spevák, skladateľ a gitarista, známy predovšetkým ako líder kapely IMT Smile.
Tú spolu s bratom Mirom založili v roku 1992. Kapela mnohokrát zmenila svoje zloženie. V kapele kedysi pôsobili Katarína Knechtová, Marcel Buntaj, Martin Migas či Oskar Rózsa.

Po troch štúdiových albumoch kapely Klik – klak, Valec a Nech sa páči prišla na rad prvá a zatiaľ posledná Ivanova sólovka. Tá vyšla v roku 2001 pod názvom Tásler.
Album bol akými oddychom od kapely a skúškou niečoho nového, odlišného od tvorby IMT Smile.

Pilotným singlom sa stala úvodná pieseň Losos, avšak skutočnými hitmi albumu sa stali až nasledujúce single Miluj blížneho a Len tebe. Tieto dve skladby sú doteraz zaradené do koncertného programu kapely.

Po tomto „vybočení“ sa Ivan vrátil späť ku kapele a nahrali spolu doteraz štyri rádové albumy: IMT Smile, Exotica, Niečo s nami je a Hlava má sedem otvorov.

Okrem hudobného šoubiznisu je Tásler spoločne so svojou priateľkou Verou Wisterovou známy z ich spoločného projektu Karavan šou, ktorého 9 častí z nakrútených v Austrálii boli odvysielané komerčnou televíziou.

K tomuto projektu pripravil Ivan soundtrack, ktorý sprevádza dokument. Objavili sa na ňom tri nové skladby i prerobený hit Caravan of Love. Okrem Ivanových pesničiek sa na soundtracku predstavili aj kapely The Bridge, Free Inna Cage a Samuel Tomeček, Austrálčan Darren Percival a nechýba ani Ivanova skupiny IMT Smile.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu