Jamiroquai - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Jamiroquai
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Funk 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.jamiroquai.com/ 
Zoznam členov:

Jason Kay
Rob Harris
Paul Turner
Matt Johnson
Derrick McKenzie
Sola Akingbola
Lorraine McIntosh
Hazel Fernandez
Sam Smith 

Biografia:

Jamiroquai je anglická kapela hrajúca funk, acid jazz a soul. Kapelu založili v roku 1992 Jason Kay a Derric McKenzie. Svoj prvý singel vydala kapela v roku 1992, niesol názov When You Gonna Learn. O rok neskôr vyšiel prvý album Emergency on Planet Earth.
V tomto čase bola skupina známa najmä v Európe.

Celosvetovo známa sa stala po vydaní tretieho albumu Travelling Without Moving, z ktorého pochádzajú dva veľké hity, a to Virtual Insanity a Cosmic Girl.
Skutočný komerčný úspech dosiahla kapela albumom A Funk Odyssey z roku 2001, ku ktorému kapela odohrala svetové tunré. Album sa pohybuje v typickom štýle kapely až na výnimku, že je obohatený o elektronický zvuk, ktorý je zreteľne počuť najmä v skladbách Stop Don´t Panic a Twenty Zero One.

Na nasledujúcom albume Dynamite sa elektronika dostala do popredia. Okrem nej je z albumu cítiť house, disco a funk. Rádiovými hitmi sa stali skladb Seven Days In Sunny June, Feels Just Like It Should a (Don´t) Give Hate a Chance.

V roku 2006 vydala skupina výberový album High Times: Singles 1992-2006. Album obsahuje najväčšie hity kapely a dve nové skladby Runaway a Radio.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu