Jennifer Lopez - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Jennifer Lopez
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Dance pop, R&B 
Krajina:
USA
Web:
http://www.jenniferlopez.com// 

Biografia:

Americká speváčka Jennifer Lopez, známa tiež ako J-Lo začínala svoju kariéru ako herečka.
Za doposiaľ najväčší herecký úspech je považovaná nominácia na cenu Zlatý glóbus za rolu vo filme Selena.

Neskôr sa Jennifer začala venovať hudbe. V roku 1999 vydala svoj debutový album On the 6. Album na dlhý čas obsadil vrchné priečky svetových hitparád. Úspešnými singlami sa stali skladby If You Had My Love, Waiting For Tonight či Let´s Get Loud.

O dva roky neskôr uzrel svetlo sveta druhý album J.Lo, ktorý hneď debutoval na prvom mieste britských rebríčkov rovnako ako pilotný singel Love Don´t Cost A Thing.

V roku 2002 vydala J.Lo tretí rádový album This Is Me... Then, ktorý obsahoval dva veľké hity Jenny From The Block a All I Have.

Tri roky trvali práce na ďalšom albume Rebirth, z ktorého sa úspešným singlom stala len jedna pieseň, a tou je Get Right. V rebríčku predajnosti sa albumu nedarilo tak ako jeho predchodcom.

Španielsky naspievaný album vydala Jennifer začiatkom roka 2007 pod názvom Como Ama Una Mujer.
Na konci roka vydala ďalšie CD Brave, tentokrát naspievaný v angličtine. Je to prvý Jenniferin album, ktorý sa neumiestnil v prvej desiatke predajnosti v USA. Album je kombináciou popu a R&B.

Aby nadviazala na svoj úspech, ktorý sa posledné roky nedostavoval, prizvala si na spoluprácu na ďalšom albume najväčšie producentské esá súčasnosti ako Danja, RedOne či Stargate. Tak vyšiel v roku 2011 jej album Love?

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu