Joyride - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako jeffrin.

Názov interpreta:
Joyride
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Alternative rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nové Mesto n.Váhom
Web:
http://www.bandzone.cz/joyride/ 
Zoznam členov:

Lukáš Dedík,spev & gitara
Luboš Karlík, basgitara
Martin Lacko, bicie 

Biografia:

Kapela Joyride vznikla v roku 2003. S príchodom nového bubeníka, Maťa, o štyri roky neskôr, dostáva kapela vietor do plachiet a od roku 2007 sa začína presadzovať na slovenskej scéne. V tomto období nahráva svoj prvý singel Screw Face. Joyride si pomaly užíva svoju cestu a v roku 2010 odohrá koncerty s Chiki liki tu-a, Swan Bride, Diego či Talkshow. Na jeseň sprevádza český objav roka na indie scéne, A Banquet, na slovenskej časti ich turné. V lete sa objavuje na festivale Žákovic Open.

16. marca 2011 vychádza kapele prvý album Little Lucky Beat. Album obsahuje osem songov a predstavuje toto trio ako kapelu, ktorá si našla k hudbe svoju vlastnú cestu. Joyride nazerajú na muziku ako na niečo živé a bezprostredné, a takto sa ju snažia šíriť ďalej, čo je cítiť z ich koncertov a počuť z ich nahrávky. Skladby nahraté na albume sú len jednou z možných verzií. Hudobné aj textové improvizácie, hľadanie aktuálnej atmosféry na koncertoch sú pre Joyride typické. Je to jeden zo spôsobov, ako prekročiť rampu medzi kapelou a divákmi, a priniesť im to najaktuálnejšie, čo Joyride cítia. Skupina odmieta elektronické škatuľky a prednastavené sample, všetko, čo vytvorí, je momentálne.

Vydanie albumu si okrem viacerých internetových médií všimol aj plošný časopis .týždeň a neostal nepovšimnutý ani Rádiom _FM, kde bol album predstavený.

Joyride sú ovplyvnení rocknrollom, ktorý vznikal na západnom pobreží USA v 60./70-tych rokoch. Klasickú zostavu bicích (Martin Lacko), basy (Ľuboš Karlík) a gitary ťahá charizmatický spev (Lukáš Dedík). Každý sa môže nechať unášať ich hudbou.

Enjoy the ride!


Napísali o nás:

Časopis .týždeň:
"Koncepčne veľmi vyrovnaná rocková doska... Kapela stavila na klasiku a svojou úprimnosťou rozbila klišé, často prítomné v takomto počínaní. ...To všetko bez technického exhibovania či zázrakov softwaru. Joyride s ich počinom sú niečím, čo na slovenskej scéne rozhodne chýbalo, a prispeli tak do pestrosti mozaiky."

Musicpress.sk:
"Prekvapia vás kvalitou zvuku, príjemným hlasom speváka, ale aj feelingom, ktorý z piesní ide."

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu