Juanes - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Juanes
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock, Latino 
Krajina:
Kolumbia
Web:
http://www.juanes.net/ 

Biografia:

Kolumbijský spevák Juanes odštartoval svoju kariéru v heavy – metalovej skupine Ekhymosis. Kapela vydala dokopy 5 štúdiových albumov. V roku 1998 Juanes po desiatich rokoch kapelu opustil, aby mohol začať svoj sólo kariéru.

Svoj debutový album vydal v roku 2000 pod názvom Fíjate Bien. Album sa stal úspešným len v Kolumbii. Za album získal ceny Latin Grammy v kategóriách objav roka, najlepší sólový album roka a najlepšia rocková pieseň.

Druhý album Un Día Normal bol vydaný v roku 2002. Podarilo sa mu v prvom dni predaja získať v Kolumbii zlatú platňu. Celkovo za predaj získal album multiplatinovú platňu v Kolumbii, Španielsku a Mexiku. I za tento album získal ceny Latin Grammy v kategórii pieseň roka, nahrávka roka, album roka. Stal sa taktiež absolútnym víťazom Latin Grammy.

Tretí album Mi Sangre vyšiel v roku 2004. Obsahuje úspešné single La Camisa Negra a Volverte a Ver. Za tento album získal cenu Latin Grammy v kategórii najlepší rockový sólo album.

O tri roky neskôr vydal Juanes album La Vida... Es Un Ratico. Singalmi sa stali piesne Me Enamora a Gotas de Agua Dulce.
V USA album debutoval na 13. mieste albumového rebríčka Billboard 200.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu