Juraj Griglák - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Juraj Griglák
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Jazz 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.jurajgriglak.net// 

Biografia:

uraj Griglak pochádza z hudobníckej rodiny. Jeho otec bol klarinetistom v Symfonickom orchestri Československého rozhlasu, mama bola speváčkou v Slovenskom ľudovom umeleckom kolektíve. Juraj chodil do ĽŠU na klavír, od 12 rokov hral aj na bicích nástrojoch a gitare. Študoval kontrabas na Konzervatórium v Bratislave (1978-84).

Počas štúdia na Konzervatóriu bol členom funkových skupín Tamis a Tagore, Big Bandu Bratislavského Konzervatória, Jazz Q Martina Kratochvíla, skupiny Esprit, orchestra VV Systém Vlada Valoviča.

V rokoch 1987-91 pokračoval v štúdiu kontrabasu na VŠMU v Bratislave, získal profesionálne angažmán v Tanečnom orchestri Československého rozhlasu a Tanečnom orchestri Československej televízie. Výrazné úspechy zaznamenal ako basgitarista skupiny Stop Time (leader Matúš Jakabčic, LP Stop Time, Opus 1990) zameranej na fusion music.

V roku 2000 nahral svoje prvé CD Bass Friends na ktorom hrá vynikajúci gitarista z New Yorku ,Ron Affif. CD Bass Friends bolo vysoko ohodnotené prestížnym americkým časopisom BASS PLAYER.Skladba Codfish z CD Bass Friends vyšla na CD Sampler Station ktoré vydáva americký časopis Bassics, spolu zo skladbami takých špičkových basistov ako Marcus Miller, Matthew Garrison a Ray Brown.

Je nositeľom Ceny Ladislava Martoníka ako jazzman roka 1994 (udeľuje Slovenská jazzová spoločnosť). V súčasnosti vedie svoj projekt Juraj Griglak Electric & Acoustic Project.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu