Juraj Zaujec - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako juraj.zaujec.

Názov interpreta:
Juraj Zaujec
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Indie pop, Šansón, Rock, Rockabilly, Country, Blues, Funk, Funk rock, Latino, World music 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Levice
Web:
http://www.JurajZaujec.sk// 

Biografia:

Multiinštrumentalista, spevák a skladateľ Juraj Zaujec sa narodil 11. mája 1982. Pochádza z Levíc. Začínal v levických kapelách Steak a JRB klub.

V roku 2002 odišiel na viacročné angažmá do zahraničia. Počas obdobia rokov 2002 až 2008 žil a pôsobil v Japonsku a na Kanárskych ostrovoch. Vystupoval tam s kapelou Midnight Spirits. V súčasnosti hosťuje príležitostne v rôznych hudobných zoskupeniach. Pred dvoma rokmi založil projekt Elán Revival Band, ktorý je známy aj pod značkou Castelans. Na jar 2010 absolvoval trojtýždňové angažmá v USA.

V prvej Česko Slovenskej SuperStar sa prepracoval až do divadla. Pesničku 'Jednou ranou' nahrával pod producentským dohľadom Laca Lučeniča. Na skladbu 'Prvá posledná' natočil režisér Peter Drmlík videoklip.

Laco Lučenič angažoval v máji 2010 Juraja do projektu Satisfactory.

Juraj v spolupráci s dvorným textárom Petrom Lehotským napísal pre Martinu Schindlerovú pesničku 'Môžeš ísť', s ktorou sa prebojovala až do národného finále súťaže Eurovision Song Contest 2010.

V roku 2012 sa Juraj zúčastnil prvého Hlasu Česko Slovenska v tíme kaučovanom Rytmusom. Skončil tesne pred finále v prvej osmičke najúspešnejších účastníkov súťaže. V spolupráci s Paľom Hubinákom (Creative Music House) pripravili ako letný singel remake pesničky 'Jednou ranou'. "Táto verzia je dravejšia a veselšia," komentoval výsledok spolupráce Juraj Zaujec.

V roku 2014 vydal album "Všetko je inak". Krstným otcom bol bubeník a spevák skupiny Lucie David Koller.

Juraj Zaujec je od r. 2015 členom skupiny Modus.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu