Kamelot - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Kamelot
Roky činnosti:
1991 - súčasnosť
Žánre:
Heavy metal, Melodic metal, Symphonic metal, Klasická hudba 
Krajina:
USA
Web:
http://www.kamelot.com// 
Zoznam členov:

Tommy Karevik - zpev (2012-súčasnosť)
Thomas Youngblood - gitara (1991−súčasnosť)
Glenn Barry - basgitara (1992−súčasnosť)
Casey Grillo - bicie (1997−súčasnosť)
Oliver Palotai - klávesy (2005−súčasnosť)

Bývalí členovia:
Mark Vanderbilt - zpev (1991−1997)
Richard Warner - bicie (1991−1997)
David Pavlicko - klávesy (1991−1998)
Sean Christians - basgitara (1991−1992)
Miro − klávesy (1998-2007)
Roy Khan - zpev (1998−2011) 

Biografia:

Kamelot je skupina zo Spojených štátov amerických, presnejšie z Tampy na Floride. Do svojej hudby vkladá veľa prvkov zo symfonického a progresívneho metalu. Skupinu založili Thomas Youngblood a Richard Warner v roku 1991. Nórsky spevák Roy Khan sa aktívne podieľal od albumu Siége Perilous, a odvtedy je spolutvorcom textov kapely spolu s gitaristom Thomasom Youngbloodom.

História skupiny

Po založení skupiny v roku 1991 sa skupiny ujalo vydavateľstvo Noise Records už v roku 1994, vďaka ktorému mohli vydať svoj hudobný debut, album Eternity, v nasledujúcom roku 1995. Ďalší album Dominion, bol vydaný roku 1997. Neskôr v tom istom roku boli bubeník a spoluzakladateľ skupiny Richard Warner a spevák Mark Vanderbilt, nahradení novými členmi, bubeníkom Caseym Grillom a spevákom Royom Khanom. S čerstvými posilami vydala skupina v poradí už svoj tretí štúdiový album Siege Perilous, v roku 1998. Po vydaní albumu skupina usporiadala Európske turné, pričom po jeho skončení sa vrátili do štúdia vo Wolfsburgu, nahrávať v poradí už svoj štvrtý štúdiový album The Fourth Legacy.

Leto roku 2000 prinieslo Európske turné, pod názvom "New Allegiance Tour", ktoré sa konalo v krajinách ako sú Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Holandsko, Belgicko, Taliansko, Grécko a Španielsko. Vďaka tomuto turné bolo skupine umožnené vydať svoj prvý živý album The Expedition. O pár mesiacov neskôr vydal Kamelot ďalší štúdiový album Karma. Ich šiesty štúdiový album bol vydaný roku 2003 a volal sa Epica. Skupina sa následne vydala na ďalšie Európske a Japonské turné. V roku 2005 vydala skupina svoj zatiaľ najúspešnejší a kritikou najviac akceptovaný album - The Black Halo. Albumy Epica a The Black Halo sú založené na diele Johanna Wolfganga Goetheho, o doktorovi Faustovi, opisujúc človeka, ktorý zapredal svoju dušu diablovi.

V roku 2005 boli taktiež natočené prvé videoklipy skupiny vôbec, k skladbám "The Haunting (Somewhere in Time)" a "March of Mephisto", pričom obe piesne pochádzajú z albumu The Black Halo. 5. Októbra 2005 sa k skupine pridal Oliver Palotai ako piaty člen hrajúci na klávesy.

Kamelot usporiadali ďalšie turné, no pre tentokrát sa mohlo pyšniť názvom "celosvetové turné" (Európa, Japonsko, USA a Brazília. 11. Februára 2006 natočil hudobný režisér Patric Ullaeus (režíroval aj vyššie spomínané klipy od Kamelotu) záznam z koncertu, ktorý sa konal v Nórskom meste Oslo, v Rockefeller Music Hall. Dostal názov One Cold Winter's Night

Na jeseň roku 2006 sa skupina vrátila do Wolfsburgu, aby nahrala svoj doposiaľ posledný album Ghost Opera. Z tohto albumu boli zatiaľ vybrané tri piesne, ktorým sa dostala tá česť natočiť k nim klip, ide o piesne : "Ghost Opera", "The Human Stain" a "Rule the World". Nové vydanie albumu, alebo skôr reedícia bola vydaná pod názvom : "Ghost Opera - The Second Coming", ktorá bola vydaná nie dlho po svojom predchodcovi. Reedícia sa skladá z dvoch diskov a obsahuje: kompletný playlist z albumu Ghost opera + bonusová pieseň "Season's End" - CD1, rôzne nahrávky z koncertov a remixy piesní z pôvodného albumu.

V januári 2009 začal Kamelot pracovať na ich deviatom štúdiovom albume na chate v Nórsku. V decembri 2009 Thomas Youngblood oznámil, že basgitarista Glenn Barry oficiálne opúšťa kapelu z rodinných dôvodov. Vystriedal ho basgitarista Sean Tibbets, ktorý patrí medzi zakladajúcich členov skupiny Kamelot. 27 januára 2010 skupina uviedla názvy troch piesni z ich pripravovaného albumu.

22.4.2011 skupina Kamelot vydala vyhlásenie, v ktorom oznámila odchod Roya Khana zo skupiny. Dôvodom je jeho zdravotný stav, kvôli ktorému sa nezúčastnil ani svetového turné, na ktorom ho zaskočil spevák skupiny Rhapsody Of Fire.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu