Katarína Knechtová - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Katarína Knechtová
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Prešov
Web:
http://www.katarinaknechtova.com// 

Biografia:

Prešovská speváčka Katarína Knechtová odštartovala svoju hudobnú dráhu v skupine IMT Smile už ako pätnásťročná. V roku 1997 nastal v jej smerovaní prvý zlom. Spolu s Martinom Migašom a Kajom Sivákom založila vlastnú kapelu Peha, s ktorou vydala štyri štúdiové albumy – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. Paradoxne práve posledný album Deň medzi nedeľou a pondelkom sa stal najpredávanejším a komerčne najúspešnejším albumom. Hitmi z neho sa stala single Za tebou a Spomaľ.

Druhým zlomovým okamihom v Katkinom profesijnom živote nastal v roku 2008, kedy ohlásila svoj odchod z domovskej kapely Peha a vydala sa na sólo dráhu. Koncom tohto roka, konkrétne 1. decembra stihla vydať svoj debutový album Zodiak, z ktorého sa vysokej rotácií rádiovom v rádiovom éteri tešili dva single, a to Vo svetle žiariacich hviezd a V tichu. Bonusom na albume je skladba k filmu Báthory – Muoj Bože, za ktorú Katarína získala cenu Aurel 2008 v kategórii Pieseň roka.

Okrem tejto ceny má Prešovčanka na konte cenu Aurel v kategórii Speváčka roka 2001 a 2005, rovnako dvakrát obdržala cenu OTO za roky 2006 a 2007. V týchto rokoch získala aj cenu Slávik za druhé miesto v rebríčku speváčok.

13.2.2012 vychádza Katkin druhý sólový album "Tajomstvá", producentsky sa pod neho podpísal Christian Eigner (bubeník Depeche mode, svetovo uznávaný producent). Album má aj svoju anglickú mutáciu, určenú pre zahraničné trhy a nesie názov "Love and Regret". Každá verzia obsahuje 11 nových skladieb, pod všetky sa Katka autorsky podpísala.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu