Kelly Family - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Kelly Family
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
USA
Zoznam členov:

Daniel Kelly
Caroline Kelly
Kathy Kelly
Paul Kelly
Johnny Kelly,
Patricia Kelly
Jimmy Kelly
Joey Kelly
Barby Kelly
Paddy Kelly
Maite Kelly
Angelo Kelly 

Biografia:

Korene kapely The Kelly Family siahajú do ďalekej minulosti. Kapelu založili Barbara Ann Kelly a jej manžel Daniel Jerome Kelly. K rodičom sa postupne pridávali i ich deti. Úplne prvým singlom skupiny bol David´s Song zo 70. rokov. Odštartoval účasť kapely na koncertoch a festivaloch.

Aboslútny prelom a masový ošial okolo kapely nastal v roku 1994, kedy vydali album Over the Hump, z ktorého sa predalo necelých päť miliónov nosičov. Stali sa vďaka nemu populárni v USA, Číne, i celej Európe. Kapela v tom čase tvorili súrodenci kathy, Joh, Patricia, Jimmy, Joe, Barby, Paddy, Maite a Angelo.

V úspechu pokračovali i albumom Almost Heaven, ktorý bol mediálne veľmi úspešný. Obrovským hitom z neho sa stala najmä skladba Every Baby. Komerčne úspešnými boli i albumu Growin´up, From their hearts a Christmas for all.

Po roku 2000 sa však situácia začala výrazne meniť. Jednotliví členovia postupne formáciu opúšťali a vydávali sa na sólo dráhy. Kapela prestala fungovať najmä po odchode Paddyho, ktorý v roku 2003 vydal svoj prvý debutový album In Exile. Zostávajúci členovia však vydali spolu ešte dva albumy. Posledný vyšiel pod názvom Hope, v roku 2005.

Z veľkého počtu súrodencov sa najvýraznejšie presadil jeden z najobľúbenejších členov kapely Kelly Family, Angelo Kelly, ktorý je aktívny dodnes, a na konte má tri sólo albumy.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu