King Shaolin - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako King Shaolin.

Názov interpreta:
King Shaolin
Roky činnosti:
2011 - 2012
Žánre:
Pop, R&B, Soul 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.kingshaolin.tk// 
Zoznam členov:

Dominik Štofko (spev, gitara)
Michal "Mustafa" Neffe (gitara)
Norbert Neuschl (basgitara)
Michel Skacel (bicie) 

Biografia:

Bratislavská new-age popová kapela King Shaolin vznikla v lete roku 2011, tvoria ju spevák, gitarista a skladateľ Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara), Michel Skacel (bicie nástroje) a Michal "Mustafa" Neffe (gitara, perkusie). Viaceré single kapely sa dostali do rotácií slovenských rádií a jej videoklipy sa objavili tiež v českej MTV, TV Óčko a televízii Musiq1.

Formácia vydala dva albumy, dve EPčka a viac ako 560 koncertov v šiestich krajinách Európy. Už tradične každý rok v marci absolvuje klubové turné po Slovensku. V roku 2014 kapelu nominovali v kategóriách: interpret roka a koncertná kapela roka v rámci Radio_Head Awards a na objav roka v hudobných cenách ZAI. O rok neskôr King Shaolin získali druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a ocenenie za najlepšiu kompozíciu za skladbu Friend bolo odovzdané Dominikovi Štofkovi.

Ich najznámejšia skladba Money In My Soul sa držala deväť týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku. Formácia má na konte spolupráce s Celeste Buckingham, českou speváčkou Lenny, Janou Kirschner či rapermi Vladisom a Bokim. Okrem vlastných koncertov fungujú aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham, s ktorou sa okrem iného predstavili aj na Aerodrome Festivale v Prahe, maďarskom Sziget festivale a mnohých ďaľších.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu