Kontrafakt - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Kontrafakt
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rap 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Nové Zámky
Web:
https://youtu.be/odp6sdJNUtg/ 
Zoznam členov:

Rytmus
Ego
Anys 

Biografia:

Kontrafakt je rapová skupina, ktorej sa podarilo presadiť doma na Slovensku i v Čechách.
Skupinu tvoria Rytmus, Ego a Aneš. Všetci traja sa stretli až v roku 2001, predtým však už každý z nich mal svoje vlastné skúsenosti s hudbou.

V tomto roku vystupovali pod názvom Dejavú. Pod menom Kontrafakt vydali v roku 2003 singel Dáva mi, ktorý sa stal obrovským hitom v rozhlasových i televíznych hitparádach.
Nasledovali single Dobré veci a Moja rola.

Nasledovalo podpísanie zmluvy s vydavateľstvom Sony Music Entertainment, pod ktorého hlavičkou vydali svoj debutový album ERA. Ten vyšiel v roku 2004, z ktorého sa pilotný singel stala pieseň s rovnomenným názvom.

V roku 2006 Rytmus vydal svoju sólovku Bengoro, z ktorej sa úspešnými stali single Kures Funk a Cigánsky sen.

Toto však neznamenalo koniec skupiny. Chalani odohrali počas svojho pôsobenia mnoho letných festivalov, a taktiež majú za sebou šnúru Murdar Mulano Tour, Nech vidia tour. Za DVD Murdar Mulano Tour získali Kontrafakt platinovú platňu.

V roku 2007 vydala kapela album Bozk na rozlúčku. Obsahuje 19 skadieb. Po textovej stránke sa kapela mierne posunula vpred, bez vulgarizmov sa však žiaden z nich nezaobišiel.

Počas svojho pôsobenia natočila kapela 9 videoklipov, v roku 2011 oslavovali úctyhodných a úspešných desať rokov na scéne. V tom istom roku kapela avizovala na svojej Facebookovej stránke i vydanie nového albumu, zatiaľ však svetlo sveta neuzrel.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu