Kylie Minogue - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Kylie Minogue
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Dance pop, Disco, Hi-NRG, Dance, R&B, Electronica 
Krajina:
Austrália
Web:
http://www.kylie.com/ 

Biografia:

Kylie Ann Minogue je austrálska popová speváčka a príležitostná herečka. Ešte v detstve začala vystupovať spolu so svojou sestrou Dannii v austrálskej televízií v rôznych detských muzikáloch.

Svoju hudobnú kariéru naplno rozbehla v roku 1987, kedy podpísala zmluvu s hudobným vydavateľstvom a vyšiel jej prvý singel The Loco-Motion nasledovaný veľkým hitom I Should Be So Lucky, vďaka ktorému sa preslávila po celom svete.

Jej debutový album s názvom Kylie (1988) bol kolekciou tanečne orientovaných popových skladieb a stal sa veľmi dobre predávaným po celom svete nehovoriac o veľkých úspechoch v hitparádach.

Nasledujúci album Enjoy Yourself (1989) podobne hudobne zameraný takisto zožal veľký úspech po celom svete, okrem USA, kde jej ho vydavateľstvo odmietlo vydať. Nasledovalo svetové turné.

Nadchádzajúcim albumom Rhythm of Love (1990) Kylie vyjadrila väčšiu dospelosť a snažila sa najmä o zmenu imidžu k viac dospelejšej a vyzretejšej žene. Taktiež sa snažila o zvýšenie sexi vizáže vo svojich videoklipoch.

Kylie sa dostala na vrchol medzi uznávané popové celebrity a aj jej ďalšie albumy z 90. rokoch sa veľmi dobre predávali.
Známy je jej duet s Nickom Caveom s názvom Where the Wild Roses Grow (1995).

Menší odklon od svojho tradičného hudobného štýlu prišiel s vydaním albumu Impossible Princess v roku 1998, na ktorom sa ocitlo viac živých hudobných, najmä strunových nástrojov. Všetko sa prinavrátilo vydaním ďalšieho albumu, kde sa Kylie nechala inšpirovať disko érou 70. rokov a vydala hity ako Spinning Around a neskôr známe single ako Can't Get You out of My Head alebo In Your Eyes priniesli speváčke mnoho hudobných ocenení.

Jej celosvetové koncertné turné sa niesli vo veľkolepej atmosfére a samotná Kylie na nich mala oblečených niekoľko rôznych zväčša veľmi netradičných šiat. Návštevnosť sa rátala na státisíce.

Jej kariéru utíšila vážna choroba, ktorá si vyžadovala dlhú liečbu. Kylie boj s chorobou vyhrala a v roku 2007 vyšiel jej comebackový album s názvom X, ktorý sa aj napriek zmiešanej kritike umiestnil v albumových hitparádach. Po vydaní albumu nasledovalo celosvetové turné.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu