Laco Lučenič - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako doubleL.

Názov interpreta:
Laco Lučenič
Roky činnosti:
70's,80's,90's,00's
Žánre:
Rock, Alternative rock, World music, Electro, Electronica 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.lucenic.com/ 

Biografia:

Ladislav Lučenič alebo Laco Lučenič (* 1952, Cífer) je slovenský hudobník, člen hudobných skupín Fermata, Prúdy, Modus, Limit, Satisfactory, multiinštrumentalista a producent.

Začiatky jeho hudobnej kariéry sa spájajú so skupinou Prúdy, podieľal sa na albume Hráč (basová gitara, spev). Neskôr pôsobil (ako gitarista či producent) v skupinách Fermata, Modus, Limit. Bol dlhoročným spolupracovníkom Miroslava Žbirku, ktorému produkoval všetky albumy až do roku 1996. Taktiež je autorom hudby k pesničkovému CD pre deti Išla myška briežkom (1996).

Po rozchode s M. Žbirkom sa okrem produkovania albumov pre slovenské či české kapely venoval elektronickej hudbe a zvukovému experimentovaniu. Svoje skúsenosti zúročil na remixovom 2-CD Proudy - Tribute to Prúdy. Album obsahuje aj pieseň „Chladná (ako zmrzlinový pohár)“ ktorá je súčasťou soundtracku k českému filmu Samotáři.

V roku 2004 vytvoril hudobno-divadelný projekt Satisfactory. Na jeseň roku 2006 absolvoval s projektom celoslovenské turné a záznam januárového koncertu z bratislavského divadla Astorka Korzo '90 vydal na DVD pod názvom Satisfactory Live In Concert na vlastnej značke doubleL.

Posledný štúdiový album nesie záhadný názov XLL

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu