Lavagance - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Lavagance
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock, New wave, Alternative rock, Indie rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.lavagance.com// 
Zoznam členov:

Marek Rakovický - vokály, gitara, programovanie, klávesy
Vincent Susol - basgitara, vokály
Viliam Bujnovský - klávesy, programovanie
Marek Gregor - bicie, vokály, programovanie
Mario Smashing - gitara, vokály, klávesy
Peter Rakovický - klávesy, programovanie & zvukový inžinier 

Biografia:

Anglicky spievajúca kapela Lavagance vznikla v roku 2004. Ich prvý a zároveň prelomový hit je skladba Miles, ktorej videoklip rotoval i na stanici MTV. Hoci komercia ich veľmi neprijala, Lavagance i tak koncertovali po celom Slovensku a propagandu ich piesňam robilo a stále robí predovšetkým Rádio FM.

Prvé EP vydali v roku 2006 pod názvom Back to Attraction, obsahovalo 6 skladieb. Koncom roka 2006 uznali kvality tohto zoskupenia aj hudobní akademici - Lavagance získali troch Aurelov v kategóriách Najlepší album v kategórii alternatívna hudba, Najlepší videoklip („Miles“) a Objav roka.

28. novembra 2007 Lavagance vydali ďalší štúdiový album pod názvom Orthodox Experience. Obsahuje 11 piesní a zaujímavosťou je, že kapela sprístupnila elektronickú verziu albumu zadarmo na stiahnutie z ich webovej stránky. Možnosť downloadu zastavili v deň, keď sa album dostal do predajní aj fyzicky. Album Orthodox Experience bol poslucháčmi Rádia_FM vyhlásený za najlepší slovenský album roku 2007.

1. apríla 2009 vyšlo v poradí tretie CD Lavagance - Divine Darkness, ktoré obsahuje 12 skladieb v anglickom jazyku. Pri príležitosti vydania CD absolvovala kapela koncertné turné spolu so skupinami The Slots a Talkshow.


15. októbra 2009 vychádza štvrtý album pod názvom I Like This Temper. Ten obsahuje 5 skladieb (+ rádiovú verziu skladby „Blood“), ktoré Lavagance z predošlých troch albumov vybrali a spolu s producentom albumu Eddie Stevensom kompletne nanovo nahrali. O nové aranžmány sa postaral samotný Eddie Stevens, ktorý album dokončil vo svojom londýnskom štúdiu. Tento experimentálny album sa mastroval v Amsterdame a podobne ako i ostatné albumy Lavagance je k dispozícii i na voľné stiahnutie na oficiálnej stránke skupiny.

Lavagance okrem toho predskakovali i známym svetovým menám na ich koncertoch. Blysli sa pred kapelami ako Duran Duran (dokonca 2x), Depeche Mode a Mando Diao.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu