LeAnn Rimes - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
LeAnn Rimes
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
USA
Web:
http://www.leannrimesworld.com/ 

Biografia:

LeAnn Rimes je americká coutry speváčka, ktorá začala pracovať na svojej kariére už v detstve. Už ako sedem ročná totiž pôsobila v muzikály. O štyri roky neskôr mala na konte svoj debutový album . Medzi populárne speváčky sa začlenila vo veku štrnásť rokov. Vtedy zaujala singlom Blue, vďaka ktorému sa zo dňa na deň stala hviezdou.

Za prelomový rok v jej kariére je považovaný rok 1997, kedy vydala album You Light Up My Life, z ktorého sa ako veľký hit presadila skladba How Do I Live. Pieseň žala úspech za úspechom najmä v Británii a v USA.

Aboslútny zlom však nastal v roku 200, kedy sa titulnou skladbou k filmu Divoké kočky stala jej skladba Can´t Fight The Moonlight. Pieseň pochádza z albumi I Need You, ktorý sa v mnohých krajinách umiestňoval na najvyšších priečkach albumových rebríčkov.

Medzi jej najväčšie hity patrí i skladba Life Goes One z nasledujúceho albumu Twisted Angel. Pod skladby na albume sa podpísala samotná speváčka.

V roku 2006 nastala zmena v hudobnom smerovaní speváčky. Dovtedy bola známa ako country speváčka. V tomto roku však vydala svoj prvý popový album pod názvom Whatever We Wanna. Vyšli z neho tri single, a to And It Feels Like, Everybody´s Someone a Strong.

Ostatný album uzrel svetlo sveta o rok neskôr pod názvom Family. Snáď najzaujímavejšou skladbou je duet Till We Ain´t Stranges Anymore, v ktorom si zaspieval i Bon Jovi.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu