Lenka Filipová - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Lenka Filipová
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Česká republika
Web:
http://www.lenkafilipova.cz/ 

Biografia:

Lenka Filipová je jedna z najznámejších českých speváčok a gitaristiek. Preraziť sa jej podarilo hneď prvým albumom Zamilovaná, z ktorého sa Lenkiným veľkým hitom stala práve skladba s rovnomenným názvom albumu. Debut uzrel svetlo sveta v roku 1980. Získala zaň zlatú platňu.

Nasledoval album Quo vadis, ktorý neobsahoval ani jeden český text. K tým sa vrátila tretím albumom s názvom Lenka, ktorý rovnako ako debut obsahoval jeden z najväčších Lenkiných hitov, skladbu Prý se tomu říká láska.

Rovnako hitovým sa stal i album Částečné zatmění srdce z roku 1988, ktorý obsahuje hit Za všechno může čas, ktorý sa stal okamžite hitom číslo jeden v českých singlových hitparádach. Spomínané tri single sa z playlistov rádií nevytratili dodnes.

V roku 1992 vydala Lenka svoj prvý anglicky naspievaný album Over the rainbow. Až v roku 1998 vydala ďalší čisto český album Lidové písničky, za ktorého predaj dostala zlatú platňu.
Od toho času až dodnes nevydala Lenka Filipová žiaden nový album. Venovala sa totiž vydávaniu reedícií svojich už známych albumov a v roku 2005 vydala kolekciu svojich skladieb pod názvom The best of, ktorá je kombináciou toho najlepšieho čo Lenka ponúkla počas svojej kariéry hudobnej scéne.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu