Lenny Kravitz - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Lenny Kravitz
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.lennykravitz.com/ 

Biografia:

Lenny Kravitz je populárny americký spevák a textár piesní. Okrem toho je i hudobný producent, aranžér a multiinštrumentalista. Jeho hudba je charakteristická retro štýlom, ktorý v sebe spája prvky soulu, reggae, funku, rocku i jemné baladické melódie.

V hudobnom svete sa Lenny zo začiatku pohyboval skôr ako producent. V tých časoch si vyskúšal spoluprácu s Madonnou a Vanessou Paradis. V roku 1989 sa mu podarilo vydať vlastný debutový album Let Love Rule, za ktorý v USA získal zlatú platňu.

Prvý skutočne veľký úspech zaznamenal druhým albumom Mama Said z roku 1991, z ktorého sa predali takmer dva milióny nosičov, aj to iba v Spojených štátoch. Ako úspešné single v rádiách zarezonovali skladby Always on the Run, It Ain´t Over Til It´s Over a All I Ever Wanted.

Prvé ocenenia Lenny získal za album Are You Gonna Go My Way, z ktorého práve titulná skladba vyhrala cenu MTV za Najlepšie mužské hudobné video.

Čo sa predaja týka, najväčší úspech zaznamenal výberovkou svojich najväčších hitov, ktorú vydal v roku 2000 pod názvom Greatest Hits. Pochádza z neho singel Again, za ktorý získal ďalšiu cenu Grammy v katrgórii Najlepší mužský spevácky výkon.

Ostatný album It Is Time for a Love Revolution vyšiel začiatkom roka 2008. Všetky skladby na albume si napísal, skomponoval, naaranžoval a produkoval samotný Lenny. Tento album je zatiaľ prvým od Greatest Hits, ktorý sa umiestnil v prvej pätke amerického albumového rebríčka. Pilotným singlom z neho bol singel I´ll Be Waiting.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu