Leona Lewis - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Leona Lewis
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Pop, R&B 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.leonalewismusic.com// 

Biografia:

Angličanka Leona Lewis sa svetu predstavila v súťaži X – faktor, v ktorej bola jasnou favoritkou. Presadila sa skladbou A Moment Like This, ktorá sa stala najviac sťahovanou piesňou v krátkom čase, konkrétne 50 000 stiahnutí za pol hodinu.

Debutový albumom nahrávala za pomoci producentov ako Steven Macom, Dallas Austin, Walter Afanasieff či Salaam Remi. Vyšiel v roku 2007 pod názvom Spirit. Album obsahuje 13 skladieb.
Úspech albumu odštartoval singel Bleeding Love, ktorý napísala Leona spolu s Ryanom Teedrom z One Republic. Skladba sa stala celosvetovým hitom, ktorý bol podporený veľavravným videoklipom. Nasledoval singel Better in Time, ktorý sa stal takisto medzinárodne hraným. Spirit sa stal najrýchlejšie predávaným albumom a zároveň albumom s najväčším ziskom v Spojenom kráľovstve a Írsku, a urobil z Lewis prvého britského sólo artistu, ktorý sa dostal do Billboard 200 so svojím debutovým albumom

Od vydania debutu ubehol nejaký čas a Leona ohlásila svoj veľkolepý návrat v podobe druhého albumu. Dostal názov Echo a vyšiel v roku 2009. Opäť získal v UK prvenstvo a obsahoval single Happy a I got you.

Jej tretí album, ktorý sa bude volať Glassheart vyjde v novembri 2012. Leona z neho vyslala do sveta prvý singel Collide už v septembri 2011. Spolupracovala na ňom s DJom Avicim.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu