Lil Wayne - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Lil Wayne
Roky činnosti:
20's,90's
Žánre:
Rap 
Krajina:
USA
Web:
http://www.cashmoney-records.com// 

Biografia:

Lil Wayne je americký raper, ktorý v roku 1997 založil skupinu Hot Boys. V rokoch 1997 a 1998 vydali dva albumy. O rok neskôr sa vydal Lil na sólo dráhu. Po štyroch rokoch sa však s kapelou nahral ešte jeden, posledný album Let Em Burn.

Sólo kariéru odštartoval debutovým albumom Tha Block Is Hot. Album sa stal dvojnásobne platinovým. V tom čase mal Lil iba šestnásť rokov. V rádiách najúspešnejšie zarezonovala práve titulná skladba.

Na druhom albume Lights Out sa prvýkrát objavili vulgarizmy. Albumom dosiahol väčší úspech ako s debutom.

Vrchol svojej kariéry dosiahol po vydaní albumu Tha Carter, na ktorom experimentoval so svojím hlasom i so zvukom. Najvýraznejší sa stal singel Go DJ. Týmto albumom odštartoval sériu albumov Tha Carter, keďže v roku 2005 vydal album Tha Carter II a v roku 2008 Tha Carter III. Posledný spomínaný je záverečný album z tejto série. Spolupracoval na ňom s hudobníkmi ako je Arash, will. i. am.. Timbaland či Kanye West. V spojených štátoch sa stal album dvojnásobne platinovým.

V roku 2010 vydal jeho reedíciu s názvom Rebirth so zvyšnými trackmi, ktoré mu zostali po nahrávaní, v tom istom roku mu vyšla i ďalšia štúdiovka s názvom I am not a human being, ktorého sa predalo takmer milión kópií.

Pokračovanie série Tha Carter prišlo, aj keď to už nik nečakal, prvé songy začal Lil Wayne písať po prepustení z väzenia, do ktorého sa dostal pre potiaže s drogami.
V roku 2011 teda vyšiel album Tha Carter IV, opäť nadväzujúc na úspech predošlých nahrávok.

V roku 2012 sa v jednom interview zdôveril, že sa na scénu várit, až keď bude mať 35, pretože sa chce venovať svojim štyrom deťom.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu