Limp Bizkit - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Limp Bizkit
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Rock, Hard rock, Heavy metal, Nu metal, Funk, Funk rock, Rap, Industrial, Industrial rock 
Krajina:
USA
Web:
http://www.limpbizkit.com/ 
Zoznam členov:

Fred Durst, spev,občas gitara
Wes Borland, gitara
Sam Rivers, basa
John Otto, bicie
DJ Lethal, DJ, sample 

Biografia:

Spočiatku sa kapela prezentovala na rôznych miestnych hudobných podujatiach. Prelom nastal, keď sa členovia kapely spriatelili so skupinou Korn. Aj tí im dopomohli k vydaniu ich debutového albumu Three Dollar Bill, Yall$ v roku 1997. Ten nezožal v čase vydania takmer žiadny úspech a skupina sa viac zvýraznila až živými vystúpeniami, ktoré boli neraz dosť kontroverzné a pravdepodobne aj tým zaujali státisíce adolescentov po celom svete.

Prielom a celosvetový úspech nastal s vydaním druhého albumu Significant Other v roku 1999. Ten sa v albumovom rebríčku USA vyšplhal na prvé miesto a predznačil tak budúci úspech kapely v komerčnej sfére.

Ten sa naozaj dostavil vydaním ďalšieho albumu Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water v roku 2000. Už prvý týždeň od vydania sa ho predalo viac ako milión kusov a neskôr bol označený ako multi-platinový. Pochádzajú z neho veľmi úspešné hity ako My Generation, Rollin’, Take a Look Around a My Way. Na konci roku 2001 kapelu opustil gitarista Wes Borland.

Nasledujúci album Results May Vary zaujal tým, že okrem rockových songov obsahoval aj pomalé balady napísané samotným frontmanom kapely Fredom Durstom, ako napríklad Behind Blue Eyes. Voľné miesto po Wesovi zaujal Mike Smith z kapely Snot.

Wes Borlan však neodišiel natrvalo a v roku 2004 sa do kapely vrátil. Začali spolu nahrávať EP The Unquestionable Truth (Part 1), tentoraz však kvôli osobným problémom chýbal bubeník John Otto (v štúdiu ho nahradil Sammy Siegler).

Nasledujúce roky kapela hudobne stagnovala, a to najmä kvôli spevákovi Fredovi Durstovi, ktorý sa viac ako hudbe venoval režisérskej kariére. Až v roku 2009 sa kapela prebudila k životu a po ôsmich rokoch sa na pódiu objavila v originálnej zostave. V súčasnosti Limp Bizkit pracujú na novom albume s názvom Gold Cobra, ktorý by mal vyjsť v lete roku 2010.

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Limp_bizkit

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu