Lionel Richie - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Lionel Richie
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, R&B 
Krajina:
USA
Web:
http://www.lionelrichie.com/ 

Biografia:

Lionel Richie je americký spevák, textár, producent a herec. Kariéru speváka odštartoval v skupine The Commodores, ktorá bola zaradená medzi populárne soulové kapely.
V roku 1982 sa však Lionel vydal na sólo dráhu, kedy vydal debutový album. Ten niesol jeho meno, teda Lionel Richie. Medzi najlepšie skladby albumu patril singel Truly. Z albumu sa predalo viac ako 4 milióny nosičov.

Za druhý album Can´t Slow Down získal cenu Grammy Award za najlepší album roku 1984.
Spolu s tretím albumom sa Richie zapísal medzi umelcov s veľkými hitmi. Na albume ich bolo hneď niekoľko. Najvýraznejšími boli skladby Say You, Say Me, Dancing on the Ceiling a Se La.

V roku 1992 vydal svoju prvú kolekciu najväčších hitov, po ktorej sa odmlčal na štyri roky. Na scénu sa vrátil albumom Louder Than Words, ktorý sa niesol v štýle miernych zmien v hudobnom smerovaní. K typickému soulu sa vrátil albumom Renaissance. Ten uzrel svetlo sveta v roku 2000.

Zatiaľ posledný, v poradí ôsmy štúdiový album vydal Lionel v roku 2006. Album dostal názov Coming Home. Debutoval na šiestej priečke amerického albumového rebríčka. Najúspešnejším singlom z neho bola pieseň I Call It Love.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu