Lucie Bílá - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Lucie Bílá
Roky činnosti:
1985-súčasnosť
Žánre:
Pop, Pop rock, Rock, Heavy metal 
Krajina:
Česká republika
Mesto:
Praha
Web:
http://www.luciebila.com// 

Biografia:

Lucie Bílá (vlastným menom Hana Zaňáková) v polovici 80. rokov zbierala skúsenosti v rockových a metalových kapelách Arakain, Rock-Automat, Helius či Vitacit. Už v tom čase si ju však všimol český spevák a producent Petr Hannig, ktorý vymyslel jej umelecké meno a napísal jej prvý popový singel Neposlušné tenisky či skladbu Horší než kluk.

V roku 1986 debutovala eponymným albumom, ktorým sa definitívne odklonila od svojich metalových začiatkov. V deväťdesiatych rokoch sa naplno presadila ako muzikálová speváčka a s albumami Missariel (1992), Hvězdy jako hvězdy (1998) či Úplně nahá (1999) si zabezpečila status popovej divy.

Od začiatku 90. rokov sa ako speváčka a herečka pravidelne objavuje v divadelných muzikáloch a vo filmoch. Účinkovala v dielach ako Dracula, Krysař, Bídníci, Johanka z Arku, Němcová!, Carmen a ďalších, a zahrala si vo filmoch Princezna ze mlejna (1994), Král Ubu (1996), Čas dluhů (1998) alebo Líbáš jako Bůh (2009).

Podieľala sa tiež na albumoch iných českých a slovenských hviezd, napríklad Jiřího Korna, Karla Gotta, Hapku a Horáčka, Petra Dvorského či No Name. Je 14-násobnou víťazkou ankety Český slavík v kategórii Speváčka.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu