Maduar - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Maduar
Roky činnosti:
90's,00's
Žánre:
Pop 
Krajina:
Slovensko
Web:
http://www.maduar.sk/ 
Zoznam členov:

Juraj Matyinkó
Ladislav Matyinkó 

Biografia:

Slovenská skupina Maduar vznikla v roku 1986. Názov kapely bol zložený zo začiatočných písmen priezvisk členov kapely Matyinkó, Dulovič, Aresta.

Kapele sa podarilo vniesť do slovenskej populárnej hudby dancefloor. Kapela sa zúčastňovala mnohých regionálnych súťaží v Rimavskej Sobote.
Prvýkrát sa jej však podarilo zviditeľniť mimo regionálnych súťaží, a to v Košickom zlatom poklade v roku 1992.
O dva roky neskôr sa na základe konkurzu dostala do kapely Barbara Haščáková.

Prvým rádiovým singlom sa v roku 1994 stala skladba I feel good, ktorá sa dostala až na vrchol poslucháčskych hitparád. V tom istom roku vyšiel prvý album kapely, ktorý nesie rovnomenný názov ako pilotný singel. Za tento album dostala kapela zlatú platňu.

O rok neskôr z kapely odišli Barbara a Erik, ktorí založili duo MC Erik and Barbara.
Rovnaký úspech ako debut sa podaril aj s druhým albumom Space, ktorý tiež získal zlatú platňu.

V roku 1996 vystúpila kapela na svoj absolútny vrchol po vydaní megahitu Hafanana, ktorý dobil slovenské i české hitparády. Tak rozhlasové ako televízne.

Nasledujúci album La Chita z roku 1997 vyšiel okrem Slovenska a Česka i v Maďarskej republike. O tri roky neskôr vydala kapela album Walk this way, ktorý vyšiel opäť v spomínaných troch krajinách.

V roku 2000 ukončila kapela svoju činnosť. Po siedmych rokoch pripravila kapela svoj comeback a vydala album 007, z ktorého pilotným singlom sa stala pieseň One way ticket.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu