Manic Street Preachers - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Manic Street Preachers
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.manics.co.uk/ 
Zoznam členov:

James Dean Bradfield
Nicky Wire
Sean Moore 

Biografia:

Kapela vznikla v roku 1986 pod vplyvom punkovej hudby. Založil ju James Dean Bradfield, ku ktorému sa postupne pripojili Nicky Wire Jones, Sean Moore a Richie James Edwards.

Debutový album Generation Terrorists vydala kapela v roku 1992. Bol silne punkovo ladený.

Veľmi výraznou tvárou kapely sa stal gitarista a textár Richie, u ktorého sa objavili duševné problémy, ktoré bolo možné cítiť z jeho textov na albumoch Gold Against The Soul či The Holy Bible. Tie vyvrcholili v roku 1995 jeho dodnes neobjasneným zmiznutím.

Po jeho zmiznutí ostala kapela pohromade ako trojica. Vydali album Everything Must Go, ktorý je oproti svojim predchodcom výrazne popovejší a texty vyjadrovali kritiku k politickému systému.

V roku 2001 vydala kapela album Know Your Enemy, ktorý bol kvôli ostrým textom kritikou neprijaté najpriaznivejšie. Komerčne sa však album stal pomerne úspešným.

Po tomto albume si dala kapela trojročnú prestávku, ktorú ukončilo vydanie albumu Lifeblood, ktorý bol podporený veľkou šnúrou po britských mestách.
Album je melancholický a zároveň svižný.

Zatiaľ posledný album Send Away The Tigers z roku 2007 vrátil kapelu opäť k rockovejšiemu štýlu. Duet s Ninou Persson z The Cardigans priniesol kapele cenu Q Awards za najlepší hit roku 2007.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu