Mariša - profil

Zmeniť informácie

Interpret je registrovaným členom, informácie môže meniť len užívateľ registrovaný ako marisa.

Názov interpreta:
Mariša
Roky činnosti:
00's
Žánre:
Rock, New wave 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.myspace.com/marisaband/ 
Zoznam členov:

Mária Kissová - vocal
Martin Zimanyi - bass
Pavol Murín - guitar 

Biografia:

Dvaja hudobníci z už nehrajúcej priekopníckej elektronickej formácie HAPPY MELON / Žumo – ex basgitara v OBD, Pavol Murín - ex gitara v Tornádo Lue / a speváčka - Mária Kissová vytvorili novú hudobnú skupinu s rýdzo slovenským názvom MARIŠA.
Po zhruba polroku práce a príprav zverejňuje skupina MARIŠA svoj prvý singel „Pár snov“. O zvuk a produkciu nahrávky sa okrem ostrieľaných členov kapely a experimentátorov Žuma a Pala postaral Marek Rakovický, líder kapely LAVAGANCE - zároveň majiteľ nahrávacieho štúdia, v ktorom pieseň vznikla. Videoklip k singlu nakrútili Jozef Koháry a Julo Šimlovič / autori klipov Márie Čírovej alebo Tomáša Slobodu /.
Názov MARIŠA je vlastne iba skratkou krstného mena speváčky, ktorá mimochodom len prednedávnom oslávila svoje osemnáste narodeniny. Popri prípravách na maturitu ju teda čaká aj nahrávanie svojho debutového albumu a veľa koncertov. MARIŠA sa už totiž toto leto naživo zjavuje na hudobných festivaloch Orange JOJ Music Summer a FUN Radio Dohoda.
Kapela by sa dala zaradiť do kategórie gitarovo-elektronického popu, pretože okrem gitár a bicích Palo so Žumom hojne využívajú samplery, syntezátory a rôzne iné elektronické hračky. Naživo je to ale riadny „rokenrol“ k čomu dopomáha aj koncertný bubeník Peťo Čeretka. Všetky texty vlastných skladieb sú v slovenčine.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu