Massive Attack - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Massive Attack
Roky činnosti:
80's,90's,00's
Žánre:
Soul, Instrumental hip-hop, Dub, Electronica, Ambient, Downtempo, Trip-hop, Filmová hudba 
Krajina:
Veľká Británia
Web:
http://www.massiveattack.co.uk// 
Zoznam členov:

Robert Del Naja aka 3D - producent
Grant Marshall aka Daddy G - producent, DJ 

Biografia:

Massive Attack je anglická trip hopová skupina pôsobiaca na hudobnej scéne už dvadsať rokov, teda od roku 1988. Jej členmi sú Robert Del Naja a Grantley Marshall. Debutový singel skupiny sa do rádií dostal v roku 1991. Niesol názov Any Love a vyšiel na albume Blue Lines. Album v sebe spája prvky hop hopu, rocku, soulu a jazzu. Významnými singlami z neho sú tiež skladby Unfinished Sympathy a Safe From Harm.

Zmena hudobného smerovania nastala už pri druhom albume Protection, ktorý bol silne ovplyvnený elektronickou hudbou. Dva roky po jeho vydaní, teda v roku 1996 získala skupina cenu Brit Award za najlepšieho tanečného umelca.

Ďalšia zmena prišla s vydaním tretieho albumu Mezzanine, ktorým sa pohli smerom k temnejšiemu štýlu hudby, čo dosiahli správnym využitím gitár a bicích. Vďaka využitiu nástrojov sa zmenili aj live vystúpenia kapely, nakoľko čoraz viac a viac využívali rôzne hudobné nástroje.

Tri roky kapela pracovala na svojom štvrtom albume 100th Window, ktorý je oproti predošlým trom albumom menej temný, zádumčivejší. Singlami sa stali skladby Special Cases a Butterfly Caught.

V roku 2006 vydala kapela výberovku svojich najväčších hitov s názvom Collected. Na rok 2009 bolo naplánované vydanie nového štúdiového albumu, vyšiel však až o rok neskôr a dostal názov Heligoland. Massive Attack opäť raz potvrdili svoju hudobnú nápaditosť a výnimočnosť.

Okrem štúdiových albumov má kapela Massive Attack na svojom konte niekoľko soundtrackov k zaujímavým filmom akým bol Batman Forever či Matrix.

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu