Metalinda - profil

Zmeniť informácie
Názov interpreta:
Metalinda
Roky činnosti:
1983/1985-2013
Žánre:
Pop, Rock 
Krajina:
Slovensko
Mesto:
Bratislava
Web:
http://www.metalinda.sk// 
Zoznam členov:

Peter Sámel, gitara
Fero Gašparík, basa
Peter Kollár, bicie
Jaro Mojžiš, spev
NOVINKY: http://www.facebook.com/OfficialMetaLinda 

Biografia:

Kapelu Metalinda založili v roku 1983 Peter Sámel, Janko Lapoš, Vlado Suchán a Dušan Horecký.
Úspechy sa odstavili takmer okamžite v podobe vypredaných bratislavských koncertných sál vďaka singlu Únik a Klub Milionárov.

V roku 1986 vystriedal Dušana Horeckého Paľo Drapák, s ktorým nahrali single Každý chce ľúbiť. Singel sa zúčastnil Bratislavskej lýry, kde sa umiestnil na štvrtom mieste.
Debut vydali chalani v roku 1989 s jednoduchým názvom Metalinda. Predalo sa z neho takmer 50 tisíc nosičov. Hitmi albumu sa stali skladby Ján Amos džínový, Šanca, Kovový kráľ a Jago.

Hit obsahuje aj druhý album Za všetky prach, je ním singel Zaľúbená žaba, ktorý bol podporený aj klipovou podobou.

Na prvé turné sa kapela vydala v roku 1993 po 40 slovenských mestách.

Obrovský hit so sebou priniesol piaty album s názvom Maj May, ktorý vyšiel v roku 1995. Pilotným singlom sa stala pieseň s rovnomenným názvom. Z albumu sa za prvé štyri mesiace predalo 15 000 kusov.

V roku 2000, krátko po vydaní albumu Zavesení v prievane odchádza z kapely Paľo Drapák, ktorý sa vydal na vlastnú dráhu. Zbytok kapely okamžite vyhlásil konkurz na nového speváka. Stal sa ním Roman Ciefa alias Roco.

V tejto zostave vydala kapela dvojalbum Tutovky. Na prvom CD sa nachádzajú nové skladby a na druhom prespievané hity kapely. Pilotným singlom sa stala skladba Slnko svieti nám. Po nezhodách s Richardom kapela oslovila pôvodného speváka Dušana Horeckého, ktorý ponuku prijal.

V roku 2005 vydala kapela svoj v poradí dvanásty album, ktorý nesie názov Biológia. Skladá sa z CD, ktoré obsahuje 12 skladieb a DVD, ktoré je výberom 13 videoklipov kapely.

viac na https://www.facebook.com/OfficialMetaLinda?ref=hl

Čítaj ďalej »
« skryť

Najpopulárnejší hudobní interpreti

Novinky v katalógu